Materiał Partnera

Podstawowe narzędzia ogrodnicze. Przegląd rozwiązań.

Podstawowe narzędzia ogrodnicze. Przegląd rozwiązań.

Praca w ogrodzie to praca dla aktywnych osób, które nie boją się pobrudzić i lubią spędzać czas na świeżym powietrzu. Warto pamiętać, że prace ogrodowe wymagają użycia odpowiednich narzędzi. Wybór odpowiednich to ważne zadanie, gdyż wiele z nich może nam ułatwić i uprzyjemnić prace wykonywane w ogrodzie. Jakie narzędzia ogrodnicze powinniśmy posiadać?

Narzędzia ogrodnicze do warzywniaka.

Gleba do uprawy warzyw wymaga kopania, spulchniania oraz grabienia. Niezbędne narzędzia do tego rodzaju prac to szpadel, łopata, widły, motyka oraz grabie. Są to niezbędne narzędzia do kopania oraz przenoszenia ziemi i nie może ich zabraknąć w żadnym ogrodzie, gdzie uprawia się warzywa. Jeśli gleba w naszym ogrodzie jest lekka, narzędzia też mogą być lekkie. W przypadku ciężkiej gleby lub trudnego terenu narzędzia powinny być wzmocnione. Warto tu wspomnieć o grabiach, które mogą być wykonane z tworzywa sztucznego. Grabie możemy wykorzystać zarówno do grabienia ziemi, jak i do grabienia liści – radzi pracownik hurtowni budowlanej Sigma w Węgrowie.

Narzędzia do pielęgnacji trawnika i żywopłotu.

Piękny i wypielęgnowany trawnik to wizytówka domu, dlatego warto o niego należycie zadbać. Pomogą nam w tym takie narzędzia jak kosiarka, podkaszarka oraz wertykulator. Wybór kosiarek jest ogromny i należy sprawdzić i porównać dostępne oferty pod kątem wielkości naszego trawnika. Jeśli jest niewielki wydawanie dużej kwoty na kosiarkę nie ma sensu, ale jeśli trawnik zajmuje dużą część naszego ogrodu, warto zainwestować w profesjonalne urządzenie. Podkaszarka pomoże nam dotrzeć do trudnodostępnych miejsc, natomiast wertykulator ma zadanie pobudzić trawnik po zimie. Przy pielęgnacji żywopłotu nie obejdziemy się bez mechanicznych nożyc do żywopłotu.

Inne przydatne narzędzia ogrodnicze.

Każdy ogrodnik potrzebuje również takich podstawowych narzędzi jak:
  • Drabina – niezbędna przy pielęgnacji drzewek, żywopłotów, ale też przydatna, podczas czyszczenia rynien.
  • Taczka – do przewożenia narzędzi oraz odpadów, suchych liści lub zielska.
  • Wąż ogrodowy – każdy ogród wymaga nawadniania.
  • Konewka – jeśli potrzebujemy podlać pojedyncze rośliny.
  • Worek na odpady – najlepiej wielokrotnego użytku z wygodnymi uchwytami.
Wybierając podstawowe narzędzia ogrodnicze, należy zwrócić uwagę na ich jakość i wykonanie. Warto też dla własnego komfortu, dopasować je do wzrostu użytkownika. Jest to bardzo istotne przy narzędziach przy takich narzędziach jak motyka czy szpadel. Podczas pracy z nimi używamy przecież siły. Niektóre narzędzia mają regulowaną długość trzonków i warto zwrócić na nie uwagę podczas zakupów.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy