Materiał Partnera

Oświetlenie do altany ogrodowej – co wybrać?

Oświetlenie do altany ogrodowej – co wybrać?

Altany ogrodowe to idealne miejsce do przyjemnej rekreacji w okresie wiosenno-letnim, gdy pogoda dopisuje, a my nie chcemy spędzać całych dni w czterech ścianach. Warto zadbać o właściwe wyposażenie tego elementu małej architektury, by zapewnić sobie komfort i bezpieczeństwo o każdej porze dnia i nocy.

O czym trzeba koniecznie pamiętać? Nie da się funkcjonować w przydomowym terenie bez odpowiednio zaplanowanego oświetlenia. Lampy powinny się znaleźć także w altanie. Jakie produkty wybrać? O tym napiszemy w dalszej części tekstu.Oświetlenie altany – bezpieczeństwo, wygoda i dekoracjaLampy w altanie pozwalają na swobodne korzystanie z tej przestrzeni również po zapadnięciu zmroku. Budują przytulny nastrój, zapewniają miejsce do relaksu lub spotkań towarzyskich w pięknych okolicznościach przydomowej przyrody.

Nie da się bowiem ukryć, że oświetlenie w altanie nie tylko pełni funkcje typowo praktyczne, ale też pełni rolę dekoracyjną, podkreślając największe atuty terenu. Dlatego też do budowania przestrzeni w pobliżu domu przydają się różne oprawy oświetleniowe, jak choćby te dostępne na stronie: Lampy.it.Lampy zasilane z sieci czy produkty solarne?W ogrodzie można wykorzystać rozmaite rodzaje oświetlenia. Różnice pojawiają się już na etapie instalacji i zasilania poszczególnych produktów. Do najpopularniejszych typów lamp do altany zaliczają się pod tym względem:

  • rozwiązania podłączone do domowej sieci,

  • lampy solarne.

Pierwsza z opcji to oprawy oświetleniowe, które wymagają podłączenia przewodów i zasilania z domowej sieci energetycznej. Oznacza to konieczność bezpiecznego przeprowadzenia kabli z domu aż do ogrodowej altany. Gwarantuje to jednak stały dostęp do optymalnego oświetlenia, bez względu na warunki zewnętrzne.

Innym rozwiązaniem są lampy solarne, zaopatrzone w ogniwa fotowoltaiczne do magazynowania energii i przekształcania jej w prąd do zasilania źródeł światła. Oznacza to znacznie niższe rachunki za ogrodowe oświetlenie, przy pewnych ograniczeniach w natężeniu światła, które jest w pełni uzależnione od ilości energii zebranej w ciągu dnia.Różne rodzaje opraw oświetleniowych do altany – co wybrać?W przydomowych altanach stosuje się kilka popularnych typów opraw oświetleniowych. Wybór zależy najczęściej od specyfiki przestrzeni, zabudowań oraz prywatnych upodobań.

Można zdecydować się na piękne kinkiety, montowane na ścianach altany. W zadaszonych przestrzeniach da się nawet wykorzystać lampy sufitowe, dopasowane do pozostałych elementów wyposażenia, jak choćby meble od DomIDeko.pl. Ciekawą opcją ponadto są girlandy lampek LED, dające światło i budujące nastrojowy, romantyczny klimat w altanie.

Jeśli nie chce się montować opraw w samej altanie, warto zdecydować się na montaż lamp dookoła niej. Mogą to być na przykład praktyczne i eleganckie lampy na słupku.Lampy do altany – sposób na piękniejszy i bardziej komfortowy ogródLampy do altany muszą być trwałe i odporne na czynniki atmosferyczne. Należy wybierać produkty o wysokim współczynniku ochrony IP, zrobione z materiałów, którym nie grozi korozja. Warto również znaleźć produkty dopasowane estetycznie do zabudowań domowych i ogrodowych.

Dzięki temu tworzy się przytulną i funkcjonalną przestrzeń, w której spędza się czas z największą przyjemnością również wieczorową porą.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy