Materiał Partnera

Okna przesuwne jako propozycja dla tarasów

Okna przesuwne jako propozycja dla tarasów

Do łączenia domowych wnętrz z tarasem bardzo często wykorzystywane są okna przesuwne. Duże przeszklenia to nowoczesne rozwiązanie, które doskonale się prezentuje, a przy tym posiada wiele praktycznych zalet. W naszym artykule podpowiadamy, dlaczego warto postawić na przesuwne drzwi tarasowe i na co zwrócić uwagę podczas ich wyboru. Zapraszamy do lektury!

Zalety okien tarasowych przesuwnych

Jednym z charakterystycznych elementów współczesnej architektury są duże przeszklenia. Nowoczesne domy są jasne i urządzane w sposób, który zapewnia wygodę i komfort oraz sprawia, że jego wnętrza bardzo dobrze się prezentują. Jednym z wykorzystywanych rozwiązań, pomocnych w osiągnięciu tego efektu, są drzwi tarasowe przesuwne. Brak zawiasów i system prowadnic umożliwiają tworzenie dużych, estetycznych i zarazem praktycznych przeszkleń.

Dzięki temu, że okna przesuwne nie otwierają się w tradycyjny sposób, nie zajmują przestrzeni i nie blokują przejść. Ponadto ułatwiają aranżację wnętrz. Duże przeszklenia z pewnością docenią miłośnicy ogrodów i spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu. Tarasowe drzwi przesuwne stanowią świetne połączenie domowego wnętrza z otaczającą go zielenią.  Codzienny kontakt z przyrodą trudno przecenić.

Drzwi tego typu pozwalają także maksymalnie wykorzystać taras na potrzeby domowników. A wszystko to za sprawą szerokich przejść i niewielkich progów, ułatwiających aranżację powierzchni tarasu, który może stać się miejscem spożywania posiłków, strefą odpoczynku i relaksu czy zabaw dla dzieci.

Nowoczesne wnętrza są otwarte i urządzane w sposób minimalistyczny. W praktyce oznacza to jak najmniej detali i brak tradycyjnych podziałów na pomieszczenia. Dotyczy to również połączenia salonu z tarasem, w którym standardowe drzwi balkonowe zastępują duże przeszklenia w postaci drzwi tarasowych przesuwnych – podkreśla specjalista z firmy PENDRAGON, która oferuje bogaty asortyment elementów wykończenia budynków.

Na co zwrócić uwagę, wybierając przesuwne okna na taras?

Aby okna przesuwne spełniały swoje funkcje przez długie lata, muszą być odpowiednio zaprojektowane i wykonane z dobrej jakości materiałów. Dlatego decydując się na takie rozwiązanie, warto postawić na sprawdzonych producentów i dystrybutorów. Kwestia wielkości przeszklenia zaś jest indywidualna. Tarasowe drzwi przesuwne dostępne są w różnych rozmiarach, więc bez problemu można dopasować je do swojego wnętrza. Maksymalna szerokość konstrukcji to nawet 6 metrów, gdzie samo przejście może osiągać połowę z tego. Jednocześnie wysokość takiego okna może dochodzić do 2,5 metra. Większość dostępnych na rynku modeli jest także dostępna w pakietach trzyszynowych, co gwarantuje wytrzymałość konstrukcji i ochronę domowych wnętrz przed zmiennymi czynnikami atmosferycznymi.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy