Materiał Partnera

Ochrona przed słońcem w ogrodach. Przegląd rozwiązań

Ochrona przed słońcem w ogrodach. Przegląd rozwiązań

Ogród to miejsce, z którego przestrzeni najczęściej korzysta się latem. Poranna kawa lub popołudniowy grill z przyjaciółmi nigdzie nie smakują lepiej, niż we własnym ogródku. Jednak ostre promienie słoneczne mogą być dokuczliwe, dlatego niezbędne jest zapewnienie właściwiej ochrony przed słońcem. Przedstawiamy sprawdzone rozwiązania, dzięki którym ochronisz się przed jego nadmiarem.

Praktyczne i estetyczne parasole ogrodowe

Jak chronić się przed słońcem w ogrodzie? Jednymi z popularniejszych akcesoriów do ochrony przed słońcem są parasole ogrodowe. Przemawiają za nimi przede wszystkim względy praktyczne: parasole są duże, a jednocześnie lekkie, dzięki czemu z rozłożeniem lub złożeniem poradzi sobie jedna osoba. Parasole ogrodowe mają możliwość nachylenia pod odpowiednim kątem, a tym samym ochrony przed poruszającym się po niebie słońcem niezależnie od tego, gdzie aktualnie się ono znajduje. Stelaż wykonany z aluminium jest wysoce odporny na działanie warunków atmosferycznych, dlatego parasol wykonany z tego materiału przetrwa na zewnątrz przez wiele lat. Równie odporna jest tkanina poliestrowa, szczególnie jeśli cechuje się wysoką gramaturą (250-300 g/m²). Nie należy jednak zapominać o walorach estetycznych parasoli ogrodowych – ze względu na neutralny charakter będą pasowały do każdego ogrodu i zestawu mebli wypoczynkowych.

Co więcej, parasol ogrodowy można postawić w dowolnym miejscu bez obaw, że porwie go silny wiatr – uniemożliwi to podstawa pod parasol, która w zależności od rodzaju materiału waży od 29 do nawet 50 kg. Bazę można również przykręcić do desek tarasowych, aby mieć pewność, że parasol będzie bezpieczny nawet podczas wietrznych dni.

Altana ogrodowa: kiedy chcesz ochronić przed słońcem większą powierzchnię

Parasole ogrodowe dostępne w ofercie Emma Meble mają średnicę 250 cm lub 300 cm. To całkiem sporo i w zupełności wystarcza na zasłonięcie przed promieniami słonecznymi niewielkiego zestawu wypoczynkowego. Jednak jeśli potrzebujesz zasłonić większą powierzchnię, wybierz altanę ogrodową. Jest stworzona z takich samych materiałów, jak parasole ogrodowe, a więc cechuje się podobnymi parametrami wytrzymałościowymi. Różnica jest w budowie: zadaszenie z materiału opiera się na czterech nogach, a wymiary altany to aż 400 x 400 cm! Dzięki temu altana ogrodowa zapewnia doskonałą ochronę przed słońcem. Jednocześnie nietypowy kształt sprawia, że staje się ozdobą każdego miejsca i doskonale uzupełnia wystrój ogrodu.

Niezależnie od tego, co wybierzesz, parasol lub altana ogrodowa zapewnią ochronę przed słońcem, ale również spadającymi z drzew liśćmi i gałązkami, a w czasie niesprzyjającej pogody także przed niewielkim deszczem lub mżawką. Dlatego jeśli masz ogród, zastanów się nad wyposażeniem go właśnie w jedno z tych dwóch rozwiązań – z pewnością docenisz jego praktyczne zastosowanie.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy