Materiał Partnera

O czym należy pamiętać podczas projektowania altany ogrodowej?

O czym należy pamiętać podczas projektowania altany ogrodowej?

Może być miejscem błogiego lenistwa, by zaraz potem stać się głównym punktem szalonej rodzinnej imprezy. Altana ogrodowa to ten element architektury ogrodowej, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie odpoczynku w ogrodzie. Skutecznie chroni przed nadmiernym słońcem i wiatrem, zapewniając jednocześnie maksimum intymności i prywatności użytkownikom. O czym należy pamiętać na etapie projektu altany ogrodowej?

Drewno jako najchętniej wybierany materiał – na co zwrócić uwagę?

Najpopularniejszym i najchętniej wybieranym materiałem do budowy altany jest drewno. Nie bez powodu – drewniane altany ogrodowe doskonale wpisują się w każdy ogród – niezależnie od tego, czy jest to ogród w stylu klasycznym, nowoczesnym czy rustykalnym.

Drewno daje ogromne możliwości aranżacyjne – to materiał, z którego można stworzyć zarówno klasyczne, jak i nowoczesne obiekty architektury ogrodowej. By jednak altana ogrodowa mogła służyć bezawaryjnie przez wiele lat, warto wybrać drewno atestowane, pochodzące od sprawdzonego producenta. Ponadto warto pamiętać, że drewno przeznaczone do budowy altany ogrodowej musi być odpowiednio przygotowane – poddane obróbce termicznej i konserwacji. Wysuszone i zaimpregnowane drewno nie odkształca się, nie pęka, jest trwałe, wytrzymałe i odporne na działanie wilgoci oraz innych czynników zewnętrznych.

Wybierz styl altany pasujący do Twojego ogrodu

Altany ogrodowe dają całe mnóstwo możliwości aranżacyjnych – różnorodność kształtów i form sprawia, że z powodzeniem można dopasować ten element ogrodowej architektury zarówno do pozostałych elementów ogrodu, jak i do swoich potrzeb.

Podejmując decyzję o budowie altany, bez wątpienia warto konsekwentnie dopasować jej styl do charakteru ogrodu i architektury domu, dzięki czemu, można stworzyć harmonijną i spójną całość.

Zarówno projekt, jak i budowę altany warto zlecić firmie MARWER, specjalizującej się w produkcji konstrukcji drewnianych dla klientów i firm z województwa wielkopolskiego.

Co ponadto warto wziąć pod uwagę na etapie projektu altany ogrodowej?

Nie bez znaczenia dla całości projektu jest usytuowanie altany w ogrodzie i dopasowanie elementów jej wyposażenia do indywidualnych potrzeb – drewniane ławki i stół, wpisujący się w styl altany? A może gotowe meble ogrodowe? Wolnostojące donice? A może hamak?

Projektując altanę, warto pamiętać także o odpowiednim oświetleniu oraz o rozmieszczeniu okolicznej roślinności. Precyzyjne określenie potrzeb oraz oczekiwań wobec altany, pozwoli maksymalnie wykorzystać możliwości tego wyjątkowo funkcjonalnego elementu architektury ogrodowej!

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy