Materiał Partnera

Naświetlacze LED jako element oświetlenia ogrodu

Naświetlacze LED jako element oświetlenia ogrodu

Oświetlenie bez wątpienia pełni istotną funkcję w pomieszczeniach, umożliwiając normalne funkcjonowanie po zmroku. Jak się jednak okazuje, światło przydaje się nie tylko we wnętrzach, ale również na zewnątrz, gdzie wykorzystuje się zarówno jego walory użytkowe, jak i estetyczne. Do oświetlenia ogrodów służą naświetlacze LED. Jak można je zastosować w aranżacji?

Funkcjonalne naświetlacze LED

Naświetlacze LED to rodzaj lamp w specjalnej obudowie o prostym, najczęściej kwadratowym lub prostokątnym kształcie. Ten rodzaj oświetlenia posiada wszystkie zalety charakterystyczne dla diod LED. Jest zatem wysoce energooszczędny, przyjazny dla środowiska, a także pozwala dostosować oświetlenie do indywidualnych potrzeb w zakresie pożądanej barwy i mocy światła. To jednak nie koniec korzyści płynących z instalacji naświetlaczy w ogrodzie. Umieszczone na zewnątrz lampy umożliwiają bezpieczne poruszanie się po posesji także w późnych godzinach wieczornych, po zapadnięciu zmroku. Jest jeszcze jeden aspekt oświetlenia zewnętrznego związany z bezpieczeństwem, mianowicie odstraszanie intruzów. Do takich celów doskonale nadają się naświetlacze LED wyposażone w specjalne czujniki ruchu, które powodują uruchomienie lampy, gdy ktoś będzie przechodził w jej pobliżu.

Oświetlenie dające estetyczny efekt

Naświetlacze LED pełnią również funkcję dekoracyjną w ogrodzie. Na uwagę zasługuje tu już sama oprawa, którą wyróżnia nowoczesny design, dzięki czemu taka lampa efektownie się prezentuje i można ją dopasować do różnych aranżacji. W sklepie Koloreno z oświetleniem LED znajdziemy np. oprawy białe i czarne. Walory estetyczne otoczenia podnosi jednak przede wszystkim światło emitowane przez naświetlacze, które tworzy nastrojową atmosferę i akcentuje wybrane elementy okolicy, takie jak poszczególne rośliny, drzewa czy pomniki. Dzięki temu ogród po zmroku prezentuje się niezwykle okazale, zachęcając do przebywania w nim i umilając czas spędzany na zewnątrz.

Naświetlacze LED do zastosowań zewnętrznych

Ze względu na swoją wysoką trwałość i odporność na niekorzystne warunki, w tym również czynniki atmosferyczne, naświetlacze LED doskonale sprawdzają się jako oświetlenie zewnętrzne w ogrodach, parkach, a także na parkingach i w otoczeniu budynków, np. przy obiektach zabytkowych i siedzibach firm. Służą one do oświetlania ciągów komunikacyjnych, alejek, chodników i podjazdów, a także elementów konstrukcji: tarasów, ogrodzeń, wiat i pomników. To również sposób na efektowne zaakcentowanie roślinności i zbiorników wodnych. Ponadto naświetlacz może także oświetlać materiały reklamowe, np. plakaty i bilbordy. Jeśli więc chcemy urozmaicić aranżację posesji, warto umieścić na niej naświetlacze LED.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy