Materiał Partnera

Na co zwrócić uwagę, wybierając meble do ogrodu?

Na co zwrócić uwagę, wybierając meble do ogrodu?

Meble do ogrodu potrafią nadać niepowtarzalnego klimatu każdemu kawałkowi zieleni – bez względu na to, czy jest to duży ogród przy domu, czy skromny ogródek działkowy za miastem. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając meble ogrodowe, aby w nienagannym stanie przetrwały co najmniej kilka sezonów, a przy okazji stanowiły element dekoracyjny ogródka.

Rodzaje mebli ogrodowych

Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, wybierając meble do ogrodu, jest ich rodzaj. Największą popularnością wśród mebli ogrodowych cieszą się pojedyncze krzesła, stoły, leżaki oraz gotowe zestawy. Tak szeroki wybór wyposażenia ogrodu znaleźć można w ofercie producenta mebli ogrodowych Spólnota Drewna.

Pojedyncze krzesła są najczęstszym wyborem do niewielkich ogródków, w których ze względu na brak miejsca nie sprawdzą się długie ławki czy obszerne rogówki. Krzesła ogrodowe to także doskonałe uzupełnienie już posiadanego zestawu mebli ogrodowych. Większa liczba krzeseł przyda się podczas organizowania imprezy ze znajomymi czy rodzinnego przyjęcia z grillem w roli głównej.

Niezbędnymi meblami ogrodowymi są stoły. W zależności od wolnego miejsca w ogrodzie i planowanego przeznaczenia mogą być to niewielkie stoliki, które pomieszczą komplet naczyń dla dwojga, jak i duże stoły, przy których swobodnie rozsiądzie się cała rodzina.

Nic nie przywodzi na myśl wakacyjnego odpoczynku tak szybko, jak wizja wylegiwania się na leżaku w promieniach słońca. Nic więc dziwnego, że ten rodzaj mebli ogrodowych wyprzedaje się w okamgnieniu już wczesną wiosną. Na sklepowych półkach znaleźć można leżaki w dwóch podstawowych wariantach – z podnóżkiem i bez.

Zestawy mebli to najczęstszy wybór osób, które dopiero zaczynają urządzanie ogrodu. Jest to niezwykle wygodna opcja. Jeden zakup pozwala na podstawowe wyposażenie ogródka w spójnym stylu, zwykle w korzystnej cenie.

Materiał, z którego wykonuje się meble ogrodowe

Meble do ogrodu to zwykle zakup na długie lata. Z tego względu powinny cechować się wysoką trwałością, a ta, jak wiadomo, zależy od materiału użytego do produkcji.

Od lat na rynku królują meble ogrodowe z litego drewna. Swoją pozycję zawdzięczają nie tylko wysokiej trwałości i stosunkowo łatwej pielęgnacji, ale także estetycznemu wyglądowi.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy