Materiał Partnera

Modne zadaszenia tarasowe. Co jest teraz na czasie?

Modne zadaszenia tarasowe. Co jest teraz na czasie?

Zadaszenia tarasowe to doskonała opcja dla osób, które lubią spędzać czas na świeżym powietrzu, ale chcą uniknąć ekspozycji na działanie promieni słonecznych lub inne niekorzystne warunki atmosferyczne. Obecnie na rynku pojawia się coraz więcej propozycji zgodnych z aktualnymi trendami w architekturze. Które zadaszenia tarasowe są modne w ostatnim czasie?

Nowoczesne zadaszenia tarasowe

Coraz więcej budynków projektuje się zgodnie z nowoczesnymi trendami. W przypadku takich obiektów najlepiej sprawdzają się zadaszenia tarasowe utrzymane w podobnym stylu co cała bryła. Mowa tu o przeźroczystych modelach z pleksi, które przepuszczają światło słoneczne, jednocześnie pozwalając na uzyskanie osłoniętej przestrzeni chroniącej przed deszczem czy wiatrem. Za pomocą zadaszeń tarasu z poliwęglanu można uzyskać bardzo ciekawy efekt na miarę XXI wieku, co wynika z ich uniwersalnego wyglądu.

W niektórych budynkach utrzymanych w nieco bardziej rustykalnym stylu znacznie lepiej sprawdzają się proste, drewniane konstrukcje. Często przyjmują one formę kratek, na których można umieścić dodatkowe rolety zasłaniane podczas bardzo słonecznych dni lub w trakcie deszczu. Ażurowe produkty tego typu idealnie komponują się z ogrodem oraz pozostałymi drewnianymi elementami wykorzystanymi w konstrukcji budynku.

- Obecnie podczas projektowania zadaszeń tarasowych stawia się na minimalistyczne, uniwersalne formy, które pozwalają na idealne połączenie ogrodowego klimatu z designem budynku. Z tego powodu większość osłon tego typu to bardzo proste konstrukcje bez zbędnych ozdobników – mówi ekspert ze sklepu Verasol dystrybuującego zadaszenia tarasowe.

W cenie są także zadaszenia aluminiowe składające się z głównej konstrukcji oraz harmonijki skutecznie odprowadzającej wodę i osłaniającej taras przed promieniami słonecznymi. Takie rozwiązanie sprawdza się idealnie w przypadku osób, którym zależy głównie na osłonięciu się przed światłem, czego nie gwarantują modele wykonane z przeźroczystego poliwęglanu.

Modne zadaszenia wolnostojące

Nieco mniej popularnym, ale wciąż ciekawym rozwiązaniem są zadaszenia wolnostojące. Niektóre z nich przyjmują bardzo nowoczesne formy, przypominając geometryczne parasole skutecznie osłaniające konkretny teren przed działaniem słońca. Zamontowanie takich produktów jest bardzo łatwe i możliwe niezależnie od miejsca, w którym znajduje się konkretny taras lub inna przestrzeń tego typu. Zadaszenia wolnostojące pozwalają także na swobodne zmienianie położenia w zależności od pory dnia czy aktualnych potrzeb mieszkańców.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy