Materiał Partnera

Modne meble ogrodowe. Propozycje zakupowe

Modne meble ogrodowe. Propozycje zakupowe

Wiosenne i letnie dni zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jeśli nie mamy możliwości wyjechać poza miasto, czy na działkę, idealnym rozwiązaniem jest dobrze zaaranżowany ogród. W sklepach znajduje się szeroki wybór mebli ogrodowych, wśród których znajdziemy zarówno klasyczne, jak i nowoczesne rozwiązania. Podpowiadamy, jakie meble ogrodowe wybrać.

Drewniana klasyka

Wybierając meble ogrodowe warto pamiętać, że powinny komponować się z otaczającą zielenią. Z tego względu chętnie wybierane są meble w neutralnych kolorach, takich jak beż, szarość, czy brąz. Jak twierdzi ekspert reprezentujący Bonus 33 Meble:

Ciekawym pomysłem jest stylistyczne nawiązanie balkonu, czy tarasu do sąsiadującego z nim pomieszczenia. Pomoże to w zachowaniu spójności, a także nie będzie wprowadzać zbyt dużej ilości dodatkowych bodźców.

Przykładem mebli ogrodowych, które nie wychodzą z mody są modele wykonane z drewna. Jeśli będą odpowiednio pielęgnowane mogą posłużyć przez wiele lat.  Wśród nich najczęściej wybierane są ławki ogrodowe, na które chętnie kładzione są różnorodne poduszki, co sprawia, że całość kompozycji jest nie tylko estetyczna, ale i wygodna. Dzięki temu możemy delektować się relaksem i cieszyć przyjemnością z picia kawy, czy herbaty na świeżym powietrzu.

Wykorzystanie euro palet

W ciągu ostatnich kilku lat modne są także meble wykonane z palet. Znajdują one swoje zastosowanie zarówno wewnątrz domu, jak i w ogrodzie, czy na tarasie. Wykonanie nie jest kosztowne, w związku z tym wiele osób decyduje się na samodzielne stworzenie mebla z palety. Nie każdy ma jednak zdolności manualne, chęć i czas na ich wykonanie, z tego względu w sprzedaży znajdziemy wiele gotowych propozycji. Palety świetnie sprawdzą się do stworzenia siedzisk, leżanek, czy małych stolików. Jeśli dodamy do nich kółka, możemy zyskać mobilny mebel, który nie tylko będzie zdobić nasze otoczenie, ale także stanie się bardzo praktycznym rozwiązaniem.

Wiklinowe i ratanowe wykończenie

Jeszcze niedawno bardzo popularnym materiałem, z którego produkowano meble ogrodowe był technorattan, czyli syntetyczny materiał stworzony na podobieństwo rattanu. Jednak w związku z panującą obecnie modą na meble i dodatki stworzone z naturalnych materiałów, przestał być on tak chętnie wykorzystywany. Jeśli chcemy stworzyć przestrzeń o romantycznym, czy rustykalnym klimacie, warto zwrócić uwagę na meble ogrodowe stworzone z wikliny lub rattanu. Są one lekkie oraz łatwe w czyszczeniu. Bardzo dobrze komponują się z otaczającą je zielenią, jednak jest to materiał delikatny, który ma ograniczoną trwałość. Bezpośrednie wystawienie niezabezpieczonego rattanu na działanie warunków atmosferycznych nie jest dobrym pomysłem, dlatego najlepiej sprawdza się przede wszystkim w ogrodowej altance lub na zadaszonym tarasie.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy