Materiał Partnera

Meble ogrodowe. Jakie powinny być?

Meble ogrodowe. Jakie powinny być?

Każdy posiadacz chociaż niewielkiego ogródka wie, jak miło można spędzać w nim czas, zarówno w samotności z lekturą i kubkiem kawy, jak i z rodziną oraz przyjaciółmi, podczas miłych posiadówek. Jednak, aby w pełni wykorzystać potencjał ogrodu, potrzebne są odpowiednie meble ogrodowe. Radzimy czym kierować się przy ich wybieraniu.

Czy warto zainwestować w meble ogrodowe?

Niektórym może się wydawać, że meble ogrodowe to zbytek, którego nie potrzebują. Prawda jest jednak taka, że większość tego typu sceptyków nie zdaje sobie sprawę z tego, jaki wpływ na spędzanie wolnego czasu może mieć komplet wygodnych i eleganckich mebli do ogrodu. Kto posiada chociaż kawałek własnego podwórka i wykorzystuje możliwości, jakie ono ze sobą niesie wie, że dzięki meblom ogrodowym nawet najmniejszy fragment zieleni zyskuje nowe życie. Stół i krzesła pozwalają na urządzanie spotkań towarzyskich, a huśtawka czy rattanowe fotele dają możliwość stworzenia przyjemnego kącika kawowego. To, na co zdecydujecie się w swoim ogrodzie, zależy tylko od was, waszej inwencji twórczej oraz od waszych potrzeb.

Jakie powinny być idealne meble ogrodowe?

Wybór odpowiednich mebli do własnego ogrodu nie jest najłatwiejszym zadaniem. Wszystko przez ogromny ich wybór dostępny w sklepach, takich jak np. Bonus 33 Meble. Wybierać można między meblami drewnianymi, plastikowymi, rattanowymi, technorattanowymi oraz metalowymi. Podejmując decyzję trzeba przede wszystkim kierować się wielkością swojego ogrodu. Jeśli jesteście właścicielami małego, przydomowego ogródka lub tylko tarasu, będziecie mieli mniejsze pole do wyboru, niż posiadacze wielkiej posiadłości. Na taras i do małego ogrodu najbardziej pasują zgrabne, kompaktowe meble (np. z plastiku lub drewna), które są wygodne, ale nie zajmują zbyt wiele miejsca. Podczas wybierania mebli ogrodowych zastanówcie się też w jakim celu chcecie ich używać. Inne potrzebne są bowiem meble, przy których będziecie podejmować gości, a inne mające służyć jedynie wypoczynkowi.

Jak wybrać materiał?

Wspominaliśmy już, że meble ogrodowe tworzy się z różnych materiałów. Który z nich jest najlepszy? Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Jednym bardziej odpowiadać będą drewno i rattan, czyli materiały naturalne. Meble drewniane są zresztą uważane z najbardziej uniwersalne i trwałe – właściwie pielęgnowane mogą służyć nawet przez wiele lat. Z kolei meble rattanowe są bardzo delikatne i mało odporne na złe warunki atmosferyczne, dlatego najbardziej nadają się do zadaszonych tarasów i altanek. Dobrą alternatywą dla rattanu jest jego sztuczny odpowiednik, czyli technorattan. Tworzywo to nie jest wprawdzie aż tak unikatowe i eleganckie, jednak stworzone z niego meble mogą świetnie zastępować swój pierwowzór. Meble z plastiku są z kolei bardzo lekkie, dlatego bardzo łatwo je przenosić. Sprawdzą się wtedy, gdy z ogrodu korzystacie sporadycznie i nie macie wystarczającej ilości miejsca, aby umieścić w nim meble na stałe. Niestety, tego typu meble dość łatwo i szybko się niszczą. Na szczęście, wszelkie niedogodności rekompensują ich stosunkowo niskie ceny.

Zestaw kontra meble pojedyncze

Meble ogrodowe kupować można zarówno w zestawach, jak i pojedynczo. Zazwyczaj w skład typowego zestawu wchodzą stół oraz krzesła lub ławki. Ponadto, do takiego zestawu dokupić można również inne elementy, w tym leżaki i skrzynie do przechowywania puszek. Ważnymi elementami w ogrodzie mogą okazać się także parasole ogrodowe, hamaki oraz huśtawki. Podsumowując, dobierając meble do swojego ogrodu warto kierować się jego wielkością, ich przyszłym przeznaczeniem oraz własnym gustem. Ważne, aby pomogły one wam stworzyć w ogrodzie miejsce, w którym z chęcią będziecie przebywać w czasie wolnym.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy