Materiał Partnera

Letnie ogrody - jak je urządzić?

Letnie ogrody - jak je urządzić?

Kto z nas nie chciałby się cieszyć letnim ogrodem przez cały rok? Tymczasem zimą w naszej szerokości geograficznej pozostaje siedzenie przy kaloryferze z gorącą herbatą w dłoni. Zielone, kwitnące ogrody możemy oglądać jedynie w programach telewizyjnych lub w magazynie działkowca. A właśnie, że niekoniecznie. Zabudowa tarasu szkłem pozwala na stworzenie na nim letniego ogrodu, który będzie idealnym miejscem do wypoczynku także w chłodniejsze i deszczowe dni.

Od czego zacząć?

Zaczynamy od wyboru przestrzeni, która będzie się nadawała do zadaszenia i zabudowania. Może to być taras, weranda, większy balkon. Tylko od nas zależy, które miejsce uważamy za atrakcyjne. Następnie należy wybrać firmę, która nam wszystko wymierzy i zaproponuje odpowiednie rozwiązania. Nam szczególnie przypadły do gustu propozycje firmy Verasol. W skład instalacji wchodzą sprawdzone zadaszenie tarasu oraz idealnie zamykające się futryny aluminiowe lub ściany przesuwne szklane. Aluminiowy letni ogród charakteryzuje się sztywną konstrukcją, która nie wymaga częstej konserwacji. Szklane tarasy z przesuwnymi ścianami zapewniają nieograniczony widok na ogród. Ściany są wykonane z wysokiej jakości szkła bezpiecznego. Fachowiec z firmy przyjedzie do nas, wszystko wymierzy, zaproponuje rozwiązania. Następnie firma przyjeżdża i przygotowane pod wymiar elementy zamontuje u nas na miejscu. Teraz ogranicza nas już tylko wyobraźnia w zagospodarowaniu nowego przytulnego wnętrza.

Wyposażenie

Tradycyjny ogród może nas nieco ograniczać w wyborze mebli. Musimy uwzględniać warunki atmosferyczne, zaopatrywać się tylko w materiały odporne na deszcz, mieć przestrzeń do składowania wyposażenia zimą. Jeśli marzą się nam poduchy czy koce, przed każdym deszczem musimy biegać i chować je pod zadaszenie. W przeszklonej werandzie te problemy przestają istnieć, do wyposażenia możemy użyć wszystkiego, co nam się podoba, nawet wygodniej kanapy wypełnionej poduchami.

Rośliny

Zabudowanie tarasu pozwoli nam na hodowanie roślin, które nie lubią przeciągów czy padającego bezpośrednio na nie deszczu. Świetnym przykładem mogą być tu różnego rodzaju zioła czy sukulenty. Zimą oczywiście trzeba by je przenosić do domu, ale kto z nas nie marzy o stworzeniu sobie własnej dżungli, w której morze czytać książki czy wypić dobrą kawę, choćby tylko na część roku? Możemy się nawet pokusić o zamontowanie wiosną małej fontanny czy spływającej po kamieniach kaskady. Szum wody działa bardzo relaksująco i dodaje magicznej atmosfery nawet najmniejszemu kącikowi z zielenią.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy