Materiał Partnera

Lampy zewnętrzne – różne rozwiązania do ogrodu

Lampy zewnętrzne – różne rozwiązania do ogrodu

Choć największą wagę przywiązuje się zazwyczaj do perfekcyjnego oświetlenia domowych wnętrz, to tak naprawdę dobre lampy przydają się także na zewnątrz, choćby w praktycznym i modnym ogrodzie. Do tego celu wykorzystuje się jednak nieco inne produkty niż w bezpiecznych zamkniętych pomieszczeniach.

Jakie zatem oprawy najlepiej wybrać jako oświetlenie do ogrodu? Czym się kierować i gdzie zamontować poszczególne lampy, by uzyskać optymalny rezultat? O tym napiszemy w dzisiejszym tekście.Lampy w ogrodzie – wygoda i estetykaOświetlenie w ogrodzie może spełniać szereg funkcji. Przede wszystkim zadaniem lamp jest zapewnienie bezpieczeństwa podczas przemieszczania się w przydomowym terenie. Dlatego też umieszcza się punkty świetlne:

  • na tarasie i balkonie,

  • przy alejkach,

  • wzdłuż podjazdu,

  • na całej elewacji,

  • w pobliżu drzwi wejściowych do domu.

Dzięki takiemu rozplanowaniu opraw w przydomowej przestrzeni, zyskuje się swobodę korzystania z posesji nawet po zapadnięciu zmroku, zwłaszcza gdy postawi się na praktyczne modele, jak te od Azzardo. Nowoczesne i energooszczędne produkty oświetleniowe chronią przed upadkiem, ułatwiają przemieszczanie się lub wypoczynek w strefach relaksu.

Równocześnie, modne oprawy oświetleniowe to nie tylko produkty typowo użytkowe. Warto wspomnieć o tym, że efektowne i stylowe modele dodatkowo dekorują przestrzeń lub emitują światło, które podświetla ciekawe elementy wystroju ogrodowego, jak okazy roślinne lub detale architektoniczne.Jakie oprawy wybrać – różne rodzaje lampWybór odpowiednich produktów do ogrodu w dużej mierze zależy od tego, do czego potrzebujemy oświetlenia. Jeśli szuka się praktycznych rozwiązań do podświetlenia ścieżek lub podjazdu do garażu, warto zdecydować się na oprawy montowane w gruncie lub modele na wysokich słupkach, wbijanych w ziemię.

W miejscach do rekreacji lepiej sprawdzają się dekoracyjne modele, przytwierdzane bezpośrednio na elewacji. Bywają to oczka wpustowe, choć też kinkiety cieszą się niesłabnącą popularnością. Zwolennicy bardziej romantycznych i subtelnych opcji mogą natomiast postawić na lampki LED w formie girlandy, zawieszanej na balustradach i zadaszeniu. Takie rozwiązania sprawdzają się nawet na ekstremalnie małych tarasach i balkonach. Więcej na temat wygodnej aranżacji niewielkich, przydomowych przestrzeni można przeczytać na stronie: dommajster.pl.

W pobliżu drzwi wejściowych lub na elewacji stosuje się dyskretne kinkiety lub reflektory, dające światło punktowe, podświetlające wybrany fragment przestrzeni, co wpływa na wygodę przebywania w danym miejscu oraz estetykę strefy użytkowej.Cechy oświetlenia ogrodowegoLampy montowane w ogrodzie powinny być znacznie bardziej wytrzymałe, niż konstrukcje normalnie używane w domowych wnętrzach.

Zanim podejmie się zatem decyzję o zakupie nowych lamp do ogrodu, warto sprawdzić, czy są to produkty o wysokim współczynniku IP. Daje to gwarancję, że do wnętrza oprawy nie wniknie wilgoć lub pyły, co mogłoby wywołać uszkodzenie urządzenia.

Kolejną kwestią jest trwałość konstrukcji. Skoro lampa ogrodowa jest nieustannie narażona na niszczycielskie czynniki atmosferyczne, powinna być wykonana z materiałów odpornych na korozję. Dzięki temu oświetlenie ogrodu przetrwa w optymalnej formie przez długi czas.Oświetlenie do ogrodu – miejsce do spędzania czasu dla całej rodzinyPiękne oświetlenie w ogrodzie gwarantuje komfort podczas przemieszczania się, a także stanowi ciekawą dekorację. Jeśli wykorzysta się odpowiednie lampy, przydomowa przestrzeń stanie się jeszcze piękniejsza, a my będziemy mogli swobodnie przebywać w niej o dowolnej porze – gdy tylko przyjdzie nam na to ochota.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy