Materiał Partnera

Korzyści z posiadania własnego basenu

Korzyści z posiadania własnego basenu

Własny basen to rozwiązanie, które jest obecnie znacznie bardziej dostępne niż kiedyś. Na jego posiadanie decyduje się więc coraz więcej osób. Tych, które już nim dysponują, nie trzeba przekonywać o płynących z tego faktu zaletach. Tym natomiast, które wciąż jeszcze mają wątpliwości, spieszymy przedstawić największe plusy posiadania własnego basenu.

  Kolejność ich przedstawienia w niniejszym artykule jest mocno przypadkowa, trudno bowiem wskazać, które z nich stanowią wyraźnie większą wartość dodaną. Zwłaszcza że każdy może cenić w przydomowym basenie tak naprawdę coś innego. Zacznijmy więc od pierwszej z brzegu wspaniałej właściwości prywatnego akwenu, jaką jest możliwość regularnego zażywania jednej z najzdrowszych form ruchu.

Zbawienny wpływ na zdrowie

Opór wody ma zbawienny wpływ na harmonijny rozwój mięśni całego ciała, i to bez obciążania stawów. Nie trzeba zresztą pokonywać od razu kilkudziesięciu długości basenu, by tego doświadczyć. Wystarczy nawet chodzenie po dnie czy wspólna zabawa z dziećmi lub znajomymi. A jeśli najdzie nas ochota, nic nie stoi na przeszkodzie, by spróbować choćby aqua aerobiku, posiłkując się na przykład instruktażowymi filmikami z Internetu. Lepsza kondycja, bardziej atrakcyjna sylwetka i poprawa krążenia – gratis!

Ukojenie napiętych nerwów

Woda ma też zbawienny wpływ na stargane życiem w dzisiejszych czasach nerwy. Chodzi zarówno o jej delikatny dotyk na skórze, jak i kojący szmer, ale też o sposób oddychania, jaki przyjmujemy, pływając. Relaks we własnym basenie stanowi więc doskonałe remedium na stresy i wyzwania każdego dnia. – Sporo naszych klientów właśnie dlatego decyduje się na to rozwiązanie – zdradza przedstawiciel wyspecjalizowanej w tematyce basenów firmy AstralPool.

Prywatność zawsze w cenie

Zdecydowanie łatwiej się zaś odprężyć, gdy dookoła nie ma dziesiątek obcych ludzi, nikt nie ocenia, jak prezentujemy się w kostiumie kąpielowym, i nie wchodzi nam w drogę, gdy próbujemy  przepłynąć cały zbiornik za jednym razem. Mając własny basen, możemy też być spokojniejsi, jeśli chodzi o kwestie higieniczne – w końcu sami dbamy o czystość i mamy pewność, że nikt niczym nas nie zarazi.

Wolność i swoboda

Do tego oczywiście dochodzi możliwość korzystania z basenu o każdej porze dnia i nocy, dzięki czemu łatwiej wpleść tę rozrywkę w napięty harmonogram dnia. Znika też problem jeżdżenia na pływalnię, szukania miejsc parkingowych, opłacania karnetów czy wychodzenia na mróz z niedosuszonymi włosami zimą. Wiele osób ceni też sobie brak konieczności korzystania z czepka kąpielowego, który potrafi te włosy niszczyć.

Pozostałe korzyści

Myślących bardziej perspektywicznie może zainteresować fakt, że przydomowy basen podnosi wartość nieruchomości . Tych bardziej towarzyskich bardziej natomiast przekona do niego wizja urządzanych w gronie znajomych „garden parties” nad taflą wody. Basen to niezwykle atrakcyjna opcja również dla dzieciaków, które dzięki niemu chętniej będą spędzać swój czas aktywnie, zamiast w kółko siedzieć w szkole i przy komputerze lub w telefonie, co z kolei z pewnością docenią ich rodzice – a z czasem także i one same .

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy