Materiał Partnera

Jak utrzymywać teren zewnętrzny zimą?

Jak utrzymywać teren zewnętrzny zimą?

Zadbana przestrzeń wokół domu bądź firmy jest niezwykle ważna. Trzeba pamiętać, że teren przy danym budynku zaprasza gości do środka nieruchomości. Poza tym miło spojrzeć za okno i widzieć piękną naturę, która może być taka nawet w chłodniejszym okresie. Utrzymanie terenów zewnętrznych, szczególnie zimą, nie należy jednak do łatwych zadań. Co więc robić, by prawidłowo dbać o obszar wokół budynku, kiedy termometr wskazuje niskie temperatury?

Zarządzanie teren zewnętrznym w sezonie zimowym

Wiosną i latem zarządzenie terenem zewnętrznym polega przede wszystkim na sprzątaniu danego obszaru i pielęgnacji roślinności. W ciepłym okresie podlewa się trawniki, kwiaty, usuwa się zbędne chwasty, przycina się drzewa i żywopłoty, a także sadzi nową roślinność. Zupełnie inaczej wygląda dbanie o tereny zewnętrzne w sezonie jesienno-zimowym, kiedy pojawiają się niekorzystne do sprzątania warunki pogodowe – uważa pracownik firmy sprzątającej Cursarius.

Główną różnicą pomiędzy utrzymaniem terenów zewnętrznych w czasie wiosenno-letnim a pielęgnowaniem podwórza w sezonie jesienno-zimowym jest stopień trudności prac, które należy wykonać. Szczególnie wtedy, kiedy nastaje zima, prace na dworze wymagają od nas bardzo dużego wysiłku. Odśnieżanie nie należy do łatwych zadań, głównie wtedy, kiedy zimy są wyjątkowo obfite w opady. W czasie zimowym przede wszystkim kobiety mogą mieć problem z prawidłowym utrzymaniem terenów zewnętrznych. Nie mając odpowiedniego sprzętu, niełatwo jest sprostać zadaniom, które stawia przed nami sezon zimowy.

Do typowych prac w okresie niskich temperatur należy odśnieżanie i wysypywanie podłoża piaskiem, solą albo specjalnym preparatem skutecznie usuwającym lód. Należy posprzątać wszystkie drogi, przejazdy, place i chodniki. Także parkingi i dachy mogą być zaliczane do trenów zewnętrznych. Skuteczne pozbycie się śniegu albo lodu utrudniającego bezpieczne poruszanie się to nie jedyne czynności, które wykonywane są podczas zimowej pielęgnacji terenów zewnętrznych. Nie wolno zapominać o zbieraniu śmieci i usuwaniu ewentualnego błota (tam, gdzie może ono przeszkadzać).

Czy warto zatrudnić profesjonalną firmę?

Aktualnie wiele przedsiębiorstw, a nawet osób prywatnych, korzysta z usług profesjonalnych firm sprzątających. Szczególnie powszechne jest korzystanie z fachowej pomocy w miastach, a dokładniej na terenach zewnętrznych przy dużych blokach mieszkalnych. Jeśli dane podwórze należy do szerokiego grona osób, trudno wyznaczyć, kto właściwie miałby dbać o wygląd tego terenu. W takich sytuacjach firma sprzątająca jest idealnym rozwiązaniem.

Są natomiast i takie osoby, które jednorazowo albo tylko na dany okres decydują się na korzystanie z pomocy profesjonalistów. Nierzadko dzieje się to właśnie zimą, podczas której sprzątanie podwórza jest szczególnie wymagające. Zawsze warto wynająć firmę sprzątająca, dzięki temu nasz teren zewnętrzny przez cały czas będzie wyglądać schludnie, a my nie będziemy musieli się martwić o to, czy znajdziemy wystarczająco dużo siły i czasu na wykonanie kilku prac na naszym podwórzu.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy