Materiał Partnera

Jak skompletować niezbędnik ogrodnika?

Jak skompletować niezbędnik ogrodnika?

Każdy ogrodnik musi dysponować odpowiednimi narzędziami, aby dobrze pielęgnować ogród. Jakie akcesoria powinny znaleźć się w takim niezbędniku? W poniższym artykule pomożemy Ci stworzyć listę najważniejszych narzędzi i urządzeń do pracy w ogrodzie.

Zadbaj o piękny trawnik

Nie umiemy wyobrazić sobie ogrodu bez trawnika. Piękny dywan z trawy jest wielką ozdobą, ale też wymaga troski i… porządnej kosiarki! Systematyczne koszenie trawy pozwoli cieszyć się gęstą i zadbaną trawą. Wybór kosiarek na rynku jest ogromny i każdy rodzaj ma swoje specjalne zastosowanie. Kosy spalinowe, kosiarki elektryczne, samojezdne – dostosuj sprzęt do swoich potrzeb.

O co jeszcze zadbać?

Powinniśmy przycinać nie tylko trawę, aby ogród był w idealnym stanie, lecz także drzewa i krzewy. Jeśli nasze podwórko okala wystawny żywopłot, zadbajmy, aby był  przystrzyżony i wyrównany. Jeśli dom otaczają drzewa, nie pozwólmy im na chaotyczne rośnięcie, co wprowadza w ogrodzie atmosferę tajemnicy i nieładu. Do utrzymania porządku z drzewami i krzewami posłuży pilarka mechaniczna.

Posprzątaj trawnik

Niejednokrotnie świeżo skoszona trawa zalega na trawniku, a jesienią spadające liście zasypują ogród, który trzeba koniecznie posprzątać. Dlatego zawsze w pogotowiu muszą się znaleźć grabie albo, nieco bardziej specjalistyczne narzędzie, odkurzacz ogrodowy, inaczej dmuchawa ogrodowa. Takie urządzenie zdecydowanie usprawni prace ogrodowe i pomoże utrzymać porządek.

Dodatkowe akcesoria ogrodnicze

Zaawansowana pielęgnacja ogrodu wymaga większej wiedzy i znajomości zasad ogrodnictwa. Wraz ze zmianą pór roku, te wymagania się zmieniają, dlatego warto wyposażyć się w kalendarz ogrodowy. Dzięki niemu nie przegapisz ważnych zjawisk i będziesz na bieżąco z miesięcznym cyklem uprawy roślin.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy