Materiał Partnera

Jak przetrzymywać narzędzia ogrodnicze?

Jak przetrzymywać narzędzia ogrodnicze?

Do prac w ogrodzie lub na działce potrzebne są podstawowe urządzenia i narzędzia ogrodnicze. Musimy jednak gdzieś je przechowywać, szczególnie jesienią, gdy kończy się sezon. Wówczas trzeba je schować i dobrze zabezpieczyć przed wilgocią i mrozem, aby nie uległy żadnym uszkodzeniom i mogły dobrze sprawować się na wiosnę. Jak i gdzie przechować sprzęt i narzędzia ogrodnicze?

Garaż, schowek lub domek narzędziowy

Garaż to bardzo dobry pomysł na organizację schowka, w którym możemy przechowywać narzędzia ogrodnicze. Natomiast, dużo łatwiej jest utrzymać porządek, gdy do dyspozycji mamy oddzielne pomieszczenie gospodarcze z wejściem od strony ogrodu, np. domek narzędziowy, który możemy wybudować sami lub kupić gotowy, czy to drewniany, blaszany lub plastikowy. Jest to dobre rozwiązanie dla właścicieli małych działek, którzy mają niewiele miejsca do przechowywania różnych narzędzi ogrodniczych. Gdy możemy sobie pozwolić na schowek lub domek narzędziowy, warto wyposażyć go w specjalistyczne uchwyty, półki i szuflady. Domki narzędziowe dostępne są w różnych wielkościach, co sprawia, że możemy dopasować je do naszych potrzeb i przechowywać w nich nawet rowery i inne sprzęty. Jest to dobre rozwiązanie dla właścicieli dużych zielonych powierzchni, którzy wyposażeni są często w kosiarki lub traktorki ogrodowe. Na taki sprzęt trzeba odpowiednio więcej miejsca. Schowki i domki narzędziowe chronią urządzenia i narzędzia ogrodnicze przed intensywnym nasłonecznieniem, opadami deszczu, śniegu i innymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Są one estetyczne, stabilne i trwałe.

Stojaki i wieszaki na narzędzia ogrodnicze

Jeśli wolimy, aby miejsce na narzędzia ogrodowe zostało wygospodarowane w domu, to warto przeanalizować to jeszcze podczas wybierania projektu. Projekt powinien uwzględniać pomieszczenie gospodarcze o stosunkowo większej powierzchni lub większy garaż. Stojaki, wieszaki i uchwyty to idealne rozwiązanie, jeżeli w garażu, pomieszczeniu gospodarczym czy domku narzędziowym mamy mało miejsca. Możemy je wówczas przymocować do ścian i powiesić na nich narzędzia do pielęgnacji ogrodu. Powieszone wysoko z pewnością nie będą przeszkadzały w parkowaniu samochodu lub pozwolą na przechowywanie większej ilości narzędzi i urządzeń. Stojaki na narzędzia możemy zakupić w centrach ogrodniczych, sklepach budowlanych lub prosto od producenta narzędzi ogrodowych Z. M. Walkiewicz, wyróżniających się wytrzymałością oraz ergonomią użytkowania. Pamiętajmy, aby przy zakupie stojaków, wieszaków i innych uchwytów zwrócić uwagę na ich wytrzymałość na obciążenia oraz łatwość konserwacji.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy