Materiał Partnera

Jak pozyskiwana jest kora kompostowana?

Jak pozyskiwana jest kora kompostowana?

Piękny ogród to marzenie każdego miłośnika roślin. Sposobów na zapewnienie mu estetycznego wyglądu jest bardzo wiele. Jednym z nich jest ściółkowanie, które może odbywać się poprzez wyłożenie gleby korą kompostowaną. Surowiec ten uwalnia do podłoża wiele składników mineralnych, które zapewniają roślinom właściwy wzrost. Jak pozyskuje się korę kompostowaną? O tym poniżej.

Właściwości i zastosowanie kory kompostowanej

Producenci kory sosnowej proponują kilka rodzajów tego surowca do ściółkowania ziemi wokół roślin. Oprócz surowej kory dużą popularnością cieszy się także odmiana kompostowana. Jej pH jest lekko kwaśne, dlatego doskonale sprawdza się ona w ogrodach, gdzie uprawiane są rośliny kwasolubne. Najcenniejsze składniki odżywcze kory kompostowanej to:

  • celuloza,
  • lignina,
  • chemiceluloza,
  • garbniki,
  • fenole,
  • pierwiastki: azot, magnez, potas, fosfor, wapń.

—  Kompostowana kora doskonale sprawdza się w ściółkowaniu wszystkich rodzajów roślin. Sprawdza się w magazynowaniu wody i składników odżywczych – informuje przedstawiciel firmy KOR-Drew zajmującej się produkcją i dystrybucją kory sosnowej.

Grubość każdej warstwy powinna wynosić minimum 7 cm. Surowiec dobrze sprawdza się także jako ochrona dla roślin przed mrozem.

Kora kompostowana – pozyskiwanie

Kora sosnowa jest produktem ubocznym w procesie obróbki drewna. Jako materiał organiczny jest wykorzystywana w ogrodach. Produkcja kory kompostowej odbywa się przez około 6 miesięcy.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy