Materiał Partnera

Jak nie zagracać ogrodu, czyli funkcjonalne meble ogrodowe

Jak nie zagracać ogrodu, czyli funkcjonalne meble ogrodowe

Promocje w sklepach, okazje na całe komplety albo trzecie krzesło za połowę ceny są kuszące i jednocześnie bardzo zgubne dla uporządkowanego podwórka. Często nie możemy oprzeć się nowej kolekcji albo urokliwemu modelowi i kupujemy kolejny model, który wkrótce trafi do  graciarni albo zamieni nasz ogród w nieskładny i niejednorodny. Kupujmy tylko tyle funkcjonalnych mebli, ile rzeczywiście nam się przyda oraz ile bez problemu zmieścimy.

Jak wybierać meble ogrodowe?

Mało tego że meble ogrodowe mają być w pełni funkcjonalne – powinny wpisywać się w aranżację naszego ogrodu. Materiał, z którego są wykonane, nie tylko powinien być jak najtrwalszy i użytkowy, lecz także musi komponować się z pozostałymi elementami architektury.

O czym pamiętać?

Zwykle kupujemy meble wtedy, gdy pogoda sprzyja długiemu przesiadywaniu na słońcu. Wówczas zapominamy, że za kilka miesięcy nie będziemy korzystać z mebli, a te, jeśli pozostawimy je na dworze – będą mogły się zniszczyć. Bądźmy przezorni już na etapie kupowania i, pamiętając o jednej zasadzie, ujmijmy sobie zimowego kłopotu. Wybierajmy zatem składane meble ogrodowe. To najpraktyczniejsze rozwiązanie pozwoli bez problemu przezimować meble w odpowiednich warunkach, a także umożliwi bardzo łatwe przenoszenie mebli w zależności od naszego upodobania. Dźwiganie ciężkiego stołu to nic przyjemnego, a kto wie, czy nie zechcemy zmienić rozkładu przestrzeni?

Z czego powinny być wykonane Twoje meble ogrodowe?

Jeśli nasz gust zmienia się wraz z upływem sezonu i nie zależy nam na tym, żeby meble służyły nam na wieki, jeszcze dla przyszłych pokoleń – możemy dowolnie wybierać w ofercie sklepów modele, które nam się podobają, są atrakcyjne, wygodne i odpowiednich rozmiarów. Jeśli natomiast zależy nam na solidności naszych mebli i chcemy dokonać jednego zakupu na długie lata, bez wątpienia postawmy na drewno. Zwróćmy uwagę na zmienne warunki atmosferyczne i inne niesprzyjające warunki. Pamiętajmy przy tym, że cena drewnianych mebli ogrodowych będzie zdecydowanie wyższa.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy