Materiał Partnera

Jak można zastosować płotki i palisady ogrodowe?

Jak można zastosować płotki i palisady ogrodowe?

Własny ogród to możliwość relaksu na łonie natury. Aby jednak przebywanie w nim było w pełni komfortowe, warto zadbać o odpowiednią organizację przestrzeni, która z jednej strony ułatwi czynności pielęgnacyjne, z drugiej zaś wprowadzi ład i porządek. Doskonałym sposobem, aby to osiągnąć jest zastosowanie płotków i palisad ogrodowych. 

Jak zaaranżować przestrzeń ogrodu?

Ogród, który będzie nie tylko piękny, ale i w pełni komfortowy, wymaga dokładnego rozplanowania znajdujących się w nim elementów. O to, na co zwrócić uwagę przy aranżacji ogrodu zapytaliśmy przedstawiciela sklepu Poukladane.pl.

Dobrze zorganizowany ogród powinien składać się z kilku stref. Warto wydzielić w nim miejsce relaksu, stworzyć oddzielną enklawę roślinną, a także zaplanować rabatki. Przemyślana kompozycja wpłynie bowiem nie tylko na wygląd, ale też na funkcjonalność. Koszenie trawnika z koniecznością omijania licznych roślin może być trudne i męczące, a brak wygodnej strefy pozwalającej na odpoczynek z pewnością z czasem będzie doskwierał, wyjaśnia nasz rozmówca.

Choć właściciele ogrodów najczęściej zdają sobie sprawę z konieczności wydzielenia odpowiednich stref, czasami rezygnują z tego przedsięwzięcia, nie mają bowiem pomysłu, jak się za nie zabrać. Wydaje im się ponadto, że jest to pracochłonne i pociąga za sobą duże koszty. Nic bardziej mylnego! Najprostszym sposobem pozwalającym na dobrą organizację ogrodowej przestrzeni jest wykorzystanie płotków ogrodowych i palisad.

Największe zalety płotków i palisad ogrodowych

Płotki i palisady ogrodowe to produkty wykonane z tworzywa odpornego na warunki atmosferyczne, a także na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu niestraszne są im niskie i wysokie temperatury ani spotkania z ostrzem kosiarki. Modułowa konstrukcja zapewnia możliwość dowolnej konfiguracji, co sprawia, że ograniczeniem w aranżacji ogrodowej przestrzeni jest jedynie wyobraźnia. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwala tanio, a przede wszystkim bardzo szybko wydzielić w ogrodzie odpowiednie strefy. Do tego płotki i palisady cechuje atrakcyjny wygląd, co przekłada się na estetykę całego ogrodu. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest także trwałość. Drewniane konstrukcje tego typu wymagają regularnej renowacji i ulegają zniszczeniu pod wpływem działania czynników zewnętrznych. Tymczasem płotki i palisady z tworzyw sztucznych przez wiele lat zachowają niezmienioną formę.

Dzięki płotkom i palisadom można wydzielić w ogrodzie odpowiednie strefy. Oddzielenie roślin od trawnika ułatwi czynności pielęgnacyjne i sprawi, że ogród będzie wyglądał na zadbany i uporządkowany. A wszystko to przy niskim nakładzie kosztów i pracy.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy