Materiał Partnera

Jak dobrać meble do ogrodu? Porady i sugestie

Jak dobrać meble do ogrodu? Porady i sugestie

Meble to stały element wyposażenia ogrodu, szczególnie w trakcie letnich miesięcy. Pozwalają one na stworzenie wygodnego kącika, w którym z powodzeniem można zrelaksować się po trudnym dniu. Takie produkty przyjmują różne formy, dlatego tak ważne jest dopasowanie ich do otoczenia. Jakie meble do ogrodu wybrać i czym cechują się poszczególne materiały wykorzystane do ich stworzenia?

Meble drewniane

Meble drewniane to dosyć kosztowna inwestycja, ale zdecydowanie są one warte swojej ceny. Konstrukcje z drewna są bardzo wytrzymałe i efektowne. Zazwyczaj takie meble można dostać w dwóch wariantach – z zastosowaniem drewna krajowego lub egzotycznego. Drugi rodzaj jest bardziej odporny na działanie wilgoci, dlatego doskonale sprawdzi się poza budynkiem. Takie meble pasują do niemal wszystkich ogrodów, więc stanowią uniwersalną opcję dla każdego.

Meble wiklinowe

Meble wiklinowe są bardzo lekkie, dlatego umożliwiają szybkie przeniesienie w inne miejsce. Pozwalają one również na zachowanie odpowiedniej higieny, ale nie są odporne na działanie wilgoci i promieni słonecznych. Z tego powodu produkty z wikliny sprawdzą się dobrze jedynie w krytych przestrzeniach, na przykład na tarasie pod dachem.

Meble rattanowe

Meble rattanowe do ogrodu w ostatnim czasie cieszą się rosnącą popularnością. Komponują się one idealnie z dodatkami w stylu boho, nadając ogrodowi nieco tropikalnego klimatu. Podobnie jak warianty wiklinowe, meble z rattanu nie są odporne na działanie słońca i wilgoci.

Meble plastikowe

Plastikowe meble do ogrodu to nowy trend, który pojawia się w designerskich aranżacjach. Takie produkty są lekkie, odporne na działanie wilgoci i zabrudzenia. Jedynym ograniczeniem jest podatność na szkodliwy wpływ promieni słonecznych i wysokich temperatur.

Meble metalowe

Meble wykonane z metalu są ciężkie, ale niewątpliwie efektowne. Dobrym pomysłem jest wybieranie modeli stworzonych z wykorzystaniem stali nierdzewnej, która nie ulega szkodliwemu działaniu wilgoci. Takie produkty sprawdzają się wyjątkowo dobrze w nowoczesnych ogrodach, ale mogą być wykorzystywane również w nieco bardziej tradycyjnych aranżacjach.

Jakie meble ogrodowe kupić?

Szeroki wybór mebli ogrodowych, w tym ławek ogrodowych może sprawiać, że podjęcie decyzji o kupnie konkretnego egzemplarza jest nieco trudniejsze.

- Istnieją meble ogrodowe o uniwersalnym charakterze, które pasują idealnie do każdego ogrodu. Jednak nawet w przypadku modeli drewnianych czy metalowych warto pamiętać o takich aspektach, jak ich kolor czy wielkość.

– mówi specjalista z firmy zajmującej się produkcją architektury ogrodowej - WaMAR.

Przed zamówieniem odpowiedniego modelu warto skupić się także na aranżacji swojego ogrodu i takich czynnikach, jak obecność ewentualnych ozdób czy materiał, którym wyłożono patio.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy