Materiał Partnera

Efektowne oczko wodne w 3 krokach

Efektowne oczko wodne w 3 krokach

Sam zbiornik pod oczko wodne nie cieszy tak bardzo jak dodatkowe efekty specjalne. Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem oczka wodnego w swoim ogrodzie, zadbaj o kilka elementów, które zachwycą każdego. Jeżeli natomiast jesteś na etapie planowania zbiornika, przekonaj się, jak w prosty sposób dodać mu fantazji.

Od czego zacząć?

Każdemu stawowi daleko do pokazowych monumentów, jeśli na samym początku nie zadbamy o odpowiednią pielęgnację. Szczególnej troski wymagają nie tylko rośliny, lecz także (i przede wszystkim) woda, w której żyją różne organizmy. Czyszczenie zbiornika, specjalistyczne elementy wyposażenia, systematyczność i dokładność to niezbędne minimum, aby cieszyć się zadbanym stawem ogrodowym.

Wodospad, kaskada, strumyk – jak to zrobić?

Za niemal wszystkie atrakcje w zbiornikach wodnych odpowiada pompa. To ona wprawia w ruch wodę w stawie. Jeśli zatem zależy nam na efekcie fontanny, kaskady, wodospadu czy płynącego strumienia, musimy wyposażyć oczko w odpowiednią pompę. Zwróćmy uwagę na wydajność pompy, moc oraz wysokość tłoczenia. Lepiej sięgać po pompy energooszczędne, dzięki czemu rachunki za prąd nie zniechęcą nas przed tego typu atrakcjami.

Miejska fontanna

Dodatkowy efekt specjalny zapewni wyjątkowe oświetlenie. Właściwie dobrane efektowne oświetlenie może uczynić z Twojego stawu wystawną fontannę. Lampy UV, reflektory, a nawet lampy pływające po powierzchni wody czy lampy podwodne – dzięki nim stworzysz wyjątkowy nastrój charakterystyczny dla Twojego ogrodu. Możesz wybrać kolor oświetlenia lub zdecydować się na zmieniające się kolory. Takie rozwiązanie w połączeniu z wodą w ruchu nada dynamicznego i niezapomnianego efektu.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy