Materiał Partnera

Drewniana czy aluminiowa - jaką pergolę wybrać?

Drewniana czy aluminiowa - jaką pergolę wybrać?

Pergole to popularne konstrukcje ogrodowe i tarasowe, które są stosowane w celu udekorowania danej przestrzeni, a także jednoczesnego zwiększenia jej funkcjonalności i przytulności. Odpowiednio dobrane i właściwie zamontowane pergole osłaniają też przed palącym i rażących słońcem, poza tym ochraniają przed deszczem. Tylko jaką pergolę wybrać, by spełniała ona wszelkie oczekiwania – drewnianą czy aluminiową? Sprawdź to!

Jakie są rodzaje pergoli i co wyróżnia poszczególne warianty?

Wyróżnia się wiele rodzajów pergoli ogrodowych i tarasowych. Sprzedawcy tego typu asortymentu tacy jak sprzedawca osłon okiennych MARXUS z Tarnowa zajmujący się szeroko pojętymi technikami osłonowymi dają swoim klientom możliwość wyboru z naprawdę bogatej oferty. Warto przy tym dodać, że poszczególne rodzaje pergoli ogrodowych i tarasowych mają odmienną od innych specyfikę, w związku z czym dają różne możliwości dekoracji przestrzeni. Do wyboru masz następujące warianty pergoli:

  • pergole tunelowe – w kształcie łuku, idealne jako element altany czy domku ogrodowego;
  • pergole lamelowe – wykonane z metalu, cechujące się dużą wytrzymałością;
  • pergole segmentowe – gwarantujące szczelne i estetyczne zadaszenie na aluminiowych podporach; idealne do zastosowania nad tarasem czy ogródkiem restauracyjnym;
  • pergole pionowe – klasyczne, wykonane z niewielkich kratek;
  • pergole dwuskrzydłowe – które od pergoli pionowych różnią się wyposażeniem w dwa segmenty połączone zawiasem, co umożliwia ich dowolne ustawianie oraz swobodne dekorowanie ogrodu lub tarasu.

Z jakich materiałów powstają pergole i który z nich jest najlepszy?

Pergole mogą być wykonane z drewna, metalu lub aluminium, choć bardzo często dylemat osób chcących kupić odpowiedni produkt dotyczy wariantów z drewna i aluminium. Szczególnie cenione wśród klientów sklepów z pergolami ogrodowymi i tarasowymi są pergole z aluminium, których ogromną zaletą jest wszechstronność zastosowania. Pergole aluminiowe sprzedawane w Krakowie oraz wielu innych miejscowościach pozwolą Ci na udekorowanie swojego ogrodu lub tarasu w absolutnie dowolny sposób.

Do ich pozostałych atutów zaliczyć można dużą stabilność, odporność na wiatr, a także możliwość montażu w wersji przyściennej oraz wolnostojącej. Równie ważne jest to, że pergole aluminiowe cechują się dużą wytrzymałością, dzięki czemu można się nimi cieszyć przed długie lata. Co więcej, nie wymagają konserwacji przed zimą – w odróżnieniu od pergoli drewnianych, których utrzymanie w odpowiednim stanie stanowi dla wielu osób duże wyzwanie.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy