Materiał Partnera

Czy warto wypożyczać narzędzia ogrodnicze?

Czy warto wypożyczać narzędzia ogrodnicze?

Piękny ogród to zadbany ogród – każdy wymaga regularnej pielęgnacji. Do tego celu z pewnością potrzebować będziesz narzędzi ogrodniczych. Pozycji na liście niezbędnych sprzętów jest naprawdę sporo, na szczęście nie wszystkie musisz posiadać na własność. Wiele z nich zdecydowanie lepiej wynająć. Kiedy warto skorzystać z usług wypożyczalni narzędzi ogrodniczych? Podpowiadamy poniżej.

  Do pielęgnacji ogrodu nie wystarczą tylko sekator, łopata i grabie. By właściwie o niego zadbać potrzebne są również bardziej skomplikowane narzędzia i elektronarzędzia, np. glebogryzarka czy wertykulator. Cena wielu z nich jest bardzo wysoka, a korzystamy z nich tylko raz na jakiś czas. Właśnie dlatego warto skierować swoje kroki do wypożyczalni.

Zalety wypożyczania narzędzi ogrodniczych

Rezygnacja z zakupu niektórych narzędzi ogrodniczych na rzecz ich wypożyczenia może pomóc ci sporo zaoszczędzić. Profesjonalny sprzęt to wydatek rzędu nawet kilkunastu tysięcy złotych, dodatkowo trzeba ponosić również koszty regularnej konserwacji. Za wypożyczenie zapłacisz natomiast kilkadziesiąt do kilkuset złotych za dobę. Jeżeli korzystasz z danego narzędzia raz czy dwa razy do roku, wynajęcie z pewnością bardziej się opłaca. Nie musisz też martwić się o stan techniczny sprzętu – firmy dbają o to, by był jak najlepszy. Jeśli mowa o oszczędnościach, nie sposób nie wspomnieć także o przestrzeni.
Niektóre narzędzia ogrodnicze są naprawdę sporych rozmiarów, a użytkujemy je tylko sezonowo. Później trzeba znaleźć miejsce na ich przechowywanie. To dość uciążliwe, szczególnie jeśli nie mamy dużego garażu, schowka czy domku narzędziowego – mówi ekspert z firmy Mobil Serwis.
Wynajęcie sprzętu będzie w takiej sytuacji dużym ułatwieniem.

Wypożyczanie narzędzi – zasady

Gdy zdecydujesz się na wypożyczenie narzędzi ogrodniczych, będziesz musiał podpisać umowę najmu. Jak każdy tego rodzaju dokument, warto dokładnie ją przeczytać. Zwróć uwagę m.in. na zapisy dotyczące zwrócenia sprzętu. Czy w przypadku niedotrzymania terminu będziesz musiał zapłacić wysoką karę? Czy możesz bez problemu przedłużyć okres użytkowania narzędzi? To ważne kwestie. Pamiętaj także, że wypożyczalnie pobierają zazwyczaj zwrotną kaucję za wynajmowany sprzęt. Jeśli nie uszkodzisz ani nie zniszczysz narzędzi, pieniądze otrzymasz z powrotem. W umowie zazwyczaj znajduje się również zastrzeżenie, że firma nie ponosi odpowiedzialności za straty bądź urazy, które powstaną podczas użytkowania sprzętu. Każdy musi zapoznać się z zasadami BHP we własnym zakresie.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy