Charakterystyka i zalety bram palisadowych przesuwnych
Chcąc bez przeszkód wjeżdżać na posesję oraz z niej wyjeżdżać, musimy zainstalować funkcjonalną bramę. Wśród wielu rozwiązań dostępnych na rynku coraz większą popularnością cieszą się bramy palisadowe przesuwne, gdyż jest to produkt o wielu niezaprzeczalnych zaletach. W tym artykule przyglądamy się więc, bliżej wspomnianym bramom wyjaśniając, dlaczego mogą być one doskonałym wyborem również dla ciebie.
Jak wygląda brama palisadowa?
Rozwiązanie to powstaje z pionowych lub poziomych paneli, tworzonych z rozmaitych materiałów. Zwykle będzie to stal, jednakże równie dobre są profile drewniane, aluminiowe, a nawet wykonane z tworzyw sztucznych. Najciekawsza jest tu jednak dowolność przy rozmieszczaniu wspomnianych profili, co pozwala stworzyć kompozycję idealnie dopasowaną do naszych potrzeb. Możemy na przykład zdecydować się na szerokie prześwity, bądź wybrać profile umieszczone bardzo blisko siebie w celu zwiększenia prywatności. Oprócz tego wygląd bramy palisadowej przesuwnej możemy dostosować do specyficznej architektury naszego domu. Będzie więc ona doskonałym wyborem zarówno przy budynkach nowoczesnych, jak i utrzymanych w bardziej klasycznej stylistyce. Najlepszy efekt osiągniemy jednak tylko wtedy, gdy całe ogrodzenie stworzymy w formie palisady. Oprócz bramy będziemy potrzebowali jeszcze oczywiście płotu, a dodatkowo dobrze jest zainstalować furtkę dla pieszych.
Jak działa brama palisadowa?
Ponieważ prawdopodobnie oczekujemy bezproblemowego wjazdu i wyjazdu, od wyglądu znacznie ważniejsza jest funkcjonalność. Na szczęście omawiane bramy, oferowane między innymi przez producenta ogrodzeń panelowych Big-Stal, działają w systemie przesuwnym, czyli jednym z najwygodniejszych na rynku. Skrzydło instalowane jest tu na specjalnych szynach, by móc poruszać się wzdłuż ogrodzenia, a gdy z jakiegoś powodu ruch w bok nam nie odpowiada, możemy zdecydować się na bramę unoszoną ku górze. To drugie rozwiązanie będzie doskonałym wyborem w przypadku węższych działek, bądź jeśli obok bramy planujemy zainstalować furtkę. Co ważne, obydwa warianty mogą być sterowane automatycznie. Zwykle odbywa się to przy użyciu dedykowanego pilota, jednakże coraz większą popularnością cieszy się integracja bramy z systemem inteligentnego domu. Dzięki temu otworzy się ona samoczynnie, gdy tylko centrala Smart Home wykryje nasz przyjazd. Dodatkowo mechanizm posiada szereg zabezpieczeń, które zatrzymają ruch skrzydła w momencie natrafienia na jakąkolwiek przeszkodę.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana