Materiał Partnera

Cechy idealnego ogrodzenia

Cechy idealnego ogrodzenia

Ogrodzenie jest jednym z podstawowych elementów małej architektury. Do jego podstawowych funkcji należy wyznaczanie granic posesji i zapewnienie jej bezpieczeństwa. Idealne ogrodzenie nie tylko wywiązuje się z tych najważniejszych zadań, ale jednocześnie stanowi integralny element przestrzeni działki i otaczającego ją terenu, będąc przy tym efektowną ozdobą.

Sporządzenie jednej arbitralnej charakterystyki idealnego ogrodzenia jest bardzo trudne, a wręcz niemożliwe. To, jak powinno ono wyglądać, zależy przede wszystkim od indywidualnych upodobań właściciela posesji. Musi też być dopasowane do stylu budynków, które otacza – mówi specjalista z firmy STĘBUD.

Trwałe i eleganckie ogrodzenia

Współczesna architektura kładzie bardzo duży nacisk na jakość wykonania i estetykę obiektów małej architektury. W nowoczesnych ogrodach i na podwórkach nie ma miejsca na obiekty przypadkowe czy wykonane w pośpiechu i bez planu. Szczególnie ważne są elementy ogrodzenia znajdujące się od frontu działki. Stanowią one nie tylko najważniejszą część zabezpieczenia terenu, są także wizytówką całej posesji. Jak wspomnieliśmy wcześniej, styl ogrodzenia musi komponować się z architekturą zabudowań. Dzięki przestrzeganiu tej zasady krajobraz polskich miejscowości uwolnił się od rozchybotanych siatek i prowizorycznych płotków z na żerdziach. Obecnie większość posesji otaczają solidne ogrodzenia z paneli żeliwnych, osadzanych na starannie wykonanych i pięknych podmurówkach ceglanych.

Najpiękniejsze ogrodzenia żeliwne

Ogrodzenia z metalowych paneli charakteryzują się przede wszystkim trwałością i niezwykłą elegancją. Ażurowe płoty, będące dziełem mistrzów sztuki kowalskiej, produkowane są każdorazowo na indywidualne zamówienie i pod wymiar. Tworzone w ten sposób elementy dają najlepszą gwarancję idealnego dopasowania do otoczenia. Panele ogrodzeń metalowych montuje się na murkach ceglanych lub słupach metalowych. Oba rozwiązania dają świetne efekty wizualne i są bardzo wytrzymałe, toteż wybór jednego z nich jest już kwestią upodobań właściciela działki. Obok elegancji, bardzo ważną cechą idealnego ogrodzenia jest jego wytrzymałość. W tym aspekcie znowu najlepiej sprawdzają się przęsła metalowe. Płotom wykonanym z metalu niegroźne są uszkodzenia mechaniczne, ani zmienne warunki pogodowe. W przeciwieństwie do ogrodzeń drewnianych, nie wymagają trudnych zabiegów konserwacyjnych i regularnej renowacji. Naturalną trwałość metalu dodatkowo wydłużają ocynkowanie i malowanie proszkowego, przy czym ten drugi zabieg  pozwala też nadać ogrodzeniu dowolny kolor z palety RAL – jedynym ograniczeniem w tej kwestii jest więc twoja fantazja.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy