Materiał Partnera

Basen w ogrodzie. Na jakie rozwiązanie się zdecydować?

Basen w ogrodzie. Na jakie rozwiązanie się zdecydować?

Baseny ogrodowe zyskują coraz więcej zwolenników, jednak nie wszystkie ich rodzaje zapewniają takim sam komfort użytkowania i pozwalają na utrzymanie kosztów eksploatacyjnych na rozsądnym poziomie. Najlepszą alternatywą dla tradycyjnych basenów są nowoczesne minibaseny ogrodowe pozwalające na kąpiel z hydromasażem w każdych warunkach pogodowych. Urządzenia tego rodzaju gwarantują możliwość relaksu, a jednocześnie mogą być używane przez cały rok.

Dlaczego warto się zdecydować na własną ogrodową strefę relaksu?

Własny ogród to jeden z najczęściej wymienianych argumentów, które przemawiają za budową wolnostojącego domu jednorodzinnego. Choć możliwość hodowania dowolnie dobranych roślin i codziennego obcowania z przyrodą jest bezsprzecznie bardzo kusząca, to zwykle elementem, który najsilniej przemawia do wyobraźni, jest możliwość relaksu i wypoczynku na własnym terenie oraz korzystania z różnych ogrodowych atrakcji. Wielu użytkowników bardzo ceni sobie ogrodowe paleniska i grille pozwalające na organizowanie spotkań rodzinnych oraz towarzyskich połączonych ze wspólnym przygotowywaniem posiłków. Powodzeniem cieszą się również różnego typu urządzenia rekreacyjne czy elementy wystroju pomagające w odprężeniu się, takie jak fontanny, wodospady albo sadzawki. Jednak absolutnie bezkonkurencyjne są na tym polu nowoczesne minibaseny ogrodowe – wyjaśnia przedstawiciel firmy New Garden Style, która zajmuje się dostarczaniem nowoczesnych akcesoriów ogrodowych.

Minibasen ogrodowy to wyposażenie, które pozwala na urządzenie własnej ogrodowej strefy relaksu. Urządzenia tego typu charakteryzują się kompaktowymi rozmiarami, dając jednocześnie możliwość odprężającej kąpieli i komfortowego spędzania czasu w ogrodowym jacuzzi. Kąpiel w minibasenie połączona z hydromasażem to szansa na pozbycie się nagromadzonego przez cały dzień stresu i napięcia. Silne strumienie wody pomagają w regeneracji całego organizmu, rozmasowując przykurczone mięśnie i poprawiając krążenie. Wielką zaletą takich kąpieli jest nie tylko możliwość spędzania czasu z najbliższymi, ale również organizowania bardzo atrakcyjnych spotkań towarzyskich.

Minibasen ogrodowy – rozwiązanie, które sprawdzi się wszędzie

Korzystanie z minibasenu ogrodowego jest znakomitym sposobem na relaks. Urządzenia tego rodzaju są o wiele tańsze w utrzymaniu niż zwykłe baseny ogrodowe, a ich dodatkową zaletą jest to, że zajmują znacznie mniej miejsca. Ogrodowe jacuzzi to również najprostszy sposób na kąpiele przez cały rok. Niewielki basen z hydromasażem ustawione w altanie czy na zadaszonym tarasie pozwala na korzystanie z hydromasażu niezależnie od panujących warunków pogodowych, w tym opadów i temperatury.

Napełnienie basenu ogrodowego oznacza znaczne zużycie wody. Wyższy jest również poziom kosztów związanych z obsługą pomp i instalacji oczyszczającej wodę basenową. O wiele bardziej kłopotliwe jest również czyszczenie niecki basenowej, wymagające nie tylko systematycznego wyławiania unoszących się na wodzie liści czy martwych owadów, ale również używania specjalnego odkurzacza basenowego. Problemem bywa również ciągłe pamiętanie o czyszczeniu filtrów i wymianie wkładów. W przypadku minibasenu ogrodowego konserwacji wymagają dysze masujące. Większość producentów oferuje możliwość stosowania odpowiednich preparatów chemicznych, a urządzenia mają specjalne programy czyszczące. Okresowe mycie niecki jacuzzi jest również mniej pracochłonne niż czyszczenie basenu.

Minibasen ma również tę przewagę nad zwykłym basenem ogrodowym, że może być zainstalowany w znacznie krótszym czasie. Choć także w tym przypadku niezbędne jest wykonanie instalacji elektrycznej i hydraulicznej, to prace związane z przygotowaniem miejsca na ogrodowe jacuzzi są o wiele prostsze i nie wymagają tak dużych ingerencji w sam ogród i jego wygląd.

Komfort korzystania z minibasenu jest również znacznie większy niż przy używaniu sauny ogrodowej. W tym przypadku lista przeciwwskazań jest znacznie krótsza, tym bardziej że ogrodowe jacuzzi daje znacznie większą możliwość regulacji temperatury. W przypadku minibasenu ogrodowego potrzebne przygotowania są nieporównywalnie krótsze niż w przypadku sauny ogrodowej. Decyzja o kąpieli może być więc podjęta spontanicznie i zrealizowana niemal natychmiast.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy