Materiał Partnera

Balia drewniana jako atrakcyjne rozwiązanie do ogrodu

Balia drewniana jako atrakcyjne rozwiązanie do ogrodu

Coraz większą popularnością cieszą się różne formy sauny ogrodowej i jacuzzi. Ciekawym rozwiązaniem dla urozmaicenia i uatrakcyjnienia ogrodu jest również balia ogrodowa. Kąpiele w baliach od lat cieszą się aprobatą i właściwościami prozdrowotnymi. Czym jest balia ogrodowa, jakie są jej zalety i na czym polega użytkowanie?

Co to jest balia ogrodowa?

Balia ogrodowa potocznie nazywana ruską banią to rodzaj drewnianej beczki, którą ustawia się na zewnątrz, np. w ogrodzie lub na tarasie. Wewnątrz konstrukcji znajdują się ławki przeznaczone dla użytkowników. Do beczki nalewana jest woda, która ulega podgrzaniu do pożądanej temperatury. Takie kąpiele pod gołym niebem mają działanie relaksacyjne i odprężające, zwłaszcza po wielogodzinnej pracy, czy stresującym dniu. Balia ogrodowa to ciekawa propozycja na spędzenie czasu z przyjaciółmi i znajomymi. Tego rodzaju kąpiel będzie świetnym urozmaiceniem dnia i połączeniem przyjemnego z pożytecznym. Projektowaniem i budową basenów oraz urządzeń wodnych zajmuje się kompleksowo producent Aqua Systems. To renomowana firma, która doradzi, dopasuje i wykona m.in. balie ogrodowe.

Jakie są zalety korzystania z balii drewnianej?

W balii drewnianej można zażywać kąpieli niezależnie od pory roku. Latem relaks da przyjemne ochłodzenie w zimnej wodzie, zimą zaś świetnie sprawdzą się ciepłe kąpiele. Poza działaniem relaksującym i odprężającym regularne korzystanie z ruskiej bani niesie ze sobą szereg korzyści dla zdrowia.

Ciepłe kąpiele zwłaszcza w chłodnych okresach wzmacniają i hartują organizm oraz w naturalny sposób przyczyniają się do wzmacniania układu odpornościowego na wszelkie infekcje i przeziębienia. Przebywanie w ciepłej wodzie powoduje również wzrost temperatury ciała i tym samym przyspieszenie krążenia krwi. Wywołuje to warunki, dzięki którym organizm zwalcza infekcje i patogeny znacznie szybciej. Balie drewniane to również świetna terapia dla osób cierpiących na bóle mięśni, czy reumatyzm. Polecane są w tym celu w szczególności osobom starszym.

Balie ogrodowe – sposób na uatrakcyjnienie przestrzeni

Balie ogrodowe mogą być zbudowane z różnego rodzaju drewna i odpowiednio ozdobione, co czyni je nie tylko przydatnymi formami spędzania wolnego czasu dzięki ich funkcjonalności, ale stanowi też ciekawy element wystroju ogrodu lub tarasu. Wokół ruskiej bani można dodatkowo rozwiesić lampki świecące ciepłym, żółtym światłem, dodać rustykalny stolik na napoje, dzięki czemu zyskamy prawdziwie designerski kącik zarówno do odprężenia się w samotności, jak i we dwoje, czy w gronie przyjaciół.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy