Przeszklone konstrukcje aluminiowe jako forma zadaszenia przydomowego

Jeśli marzymy o tym, aby z naszego przydomowego tarasu korzystać także w ulewne dni, doskonałym rozwiązaniem będzie przeszklona konstrukcja aluminiowa. Dzięki niej taras stanie się nie tylko idealnym miejscem relaksu w upalne lata, lecz także podczas deszczowych miesięcy. Tak zabudowany taras może pełnić również funkcję ogrodu zimowego, zapewniając kontakt z naturą przez cały rok. Przyjrzyjmy się mu bliżej.

 

Lekka, przeszklona konstrukcja z aluminium, odpowiednio zaaranżowany taras oraz starannie dobrana roślinność sprawią, że przez cały rok będziemy mogli cieszyć się ogrodem na wyciągnięcie ręki. Ponadto przydomowe zadaszenie w formie przeszkolonej konstrukcji aluminiowej stworzy dodatkową przestrzeń, którą możemy wykorzystać zarówno jako miejsce odosobnienia, jak i jako miejsce spotkań z przyjaciółmi, rodziną. Stosując dodatkowo ogrzewanie podłogowe lub inne źródło ciepła, zyskujemy kolejne pomieszczenie, z którego możemy korzystać o każdej porze roku. Jak zbudowane są przeszklone konstrukcje aluminiowe?

Konstrukcja

Wielkość przeszkolonej konstrukcji aluminiowej zależeć będzie przede wszystkim od miejsca, w którym zostanie zamontowana, a także od wielkości domu. Pamiętajmy, aby dobrze komponowała się z otoczeniem i aby jej bryła nie przytłoczyła wizualnie bryły budynku.

Kolejne kryterium wyboru to określenie potrzeb, jakie konstrukcja ma spełniać. Czy ma nam służyć jako przydomowa weranda, a może ogród zimowy? Czy będzie ona kameralnym miejscem do relaksu i odpoczynku, a może przeznaczymy ją na spotkania w gronie przyjaciół i rodziny? Od odpowiedzi na te pytania zależeć będzie nie tylko wielkość konstrukcji, lecz również jej kształt, ilość drzwi oraz rodzaj szklanych ścian.

Warto zaznaczyć, że wszystkie przeszklone konstrukcje aluminiowe posiadają pewne wspólne cechy, przesądzające o ich atrakcyjności oraz bezpieczeństwie użytkowania. Są to:

  • rynny, umiejscowione od frontu, będące jednocześnie belką nośną
  • solidne fundamenty, wraz z zestawami kotw
  • elementy usztywniające i stabilizujące konstrukcję w podłożu

Renomowanym producentem zadaszeń jest firma Dachy Tarasowe, zajmująca się także projektowaniem oaz ze szkła czy markiz okiennych.

Ściany i drzwi

Wybór rodzaju ścian oraz drzwi zdeterminowany będzie przeznaczeniem przydomowego zadaszenia. Zastosować zatem możemy ściany całkiem przezroczyste, zza których podziwiać będziemy otoczenie, lub pełniące funkcję płotu, odgradzającego nas od wzroku ciekawskich i stwarzające dyskretną przestrzeń do wypoczynku.

Jeśli zabudowany taras znajduje się w miejscu, narażonym na częste i silne podmuchy wiatru, warto zastosować ściany nieruchome. W pozostałych wypadkach doskonale sprawdzi się system ścian przesuwnych, pozwalających całkowicie usunąć ścianę i odsłonić zamkniętą przestrzeń. System drzwi przesuwnych zapewni z kolei szerokie przejście.

Ciekawym rozwiązaniem będzie łączenie poszczególnych pomysłów tak, aby stworzyć jak najbardziej funkcjonalne pomieszczenie.

Regulamin korzystania z serwisu