Całoroczne domy modułowe na działki rekreacyjne za miastem

Coraz więcej osób ucieka od miejskiego zgiełku, szukając ciszy i spokoju na działkach rekreacyjnych. Nawet niewielka, zielona przestrzeń jest doskonała do odpoczynku na świeżym powietrzu. Warto postawić na działce nawet niewielki domek, który da możliwość spędzenia tam kilku dni. Doskonałym rozwiązaniem są całoroczne domy modułowe – szybkie w realizacji i doskonale dopasowane.

Całoroczne domy modułowe to dość nowe rozwiązanie. Jest jednak doskonałe w swojej prostocie – za pomocą modułów można stworzyć dowolny projekt domu, do tego w krótkim czasie i bez negatywnej ingerencji w środowisko naturalne.

Czym są domy modułowe?

Domy modułowe tworzone są z prefabrykatów, czyli specjalnie przygotowanych modułów. Tworzy się je w zakładzie produkcyjnym, a następnie gotowe dostarcza na plac budowy oraz składa w konkretny obiekt – mówi ekspert z firmy Modular System, produkującej kontenery użytkowe oraz mobilne obiekty modułowe – W ten sposób postawienie budynku trwa zdecydowanie krócej niż w tradycyjnym budownictwie – na miejscu odbywa się wyłącznie montaż. Poszczególne moduły wyposażone są w ściany działowe i otwory okienne, więc wystarczy połączyć ze sobą elementy i podłączyć media – i dom gotowy jest do zamieszkania!

Oprócz podstawowego metalowego szkieletu wyposażony jest również w warstwę izolacyjną – z tego względu może być użytkowany przez cały rok. Może być postawiony na dowolnym podłożu, a jako podpora wystarczą stopy fundamentowe lub nawet bloczki betonowe.

Dom szyty na miarę

Systemy modułowe charakteryzują się możliwością dowolnej konfiguracji. W zależności od potrzeb oraz powierzchni działki rekreacyjnej mogą składać się z jednego-dwóch modułów lub kilku, połączonych pionowo lub poziomo. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by już postawiony budynek modułowy rozbudować o dodatkowe elementy, jeśli będzie taka potrzeba. Co więcej, tego typu domy są mobilne – można je równie dobrze przenieść w inne miejsce.

Do wykończenia z zewnątrz wykorzystuje się te same rozwiązania co przy tradycyjnym budownictwie. Również wnętrze można dowolnie urządzić, dostosowując je do własnych potrzeb. Do tego dom modułowy spełnia standardy budownictwa energooszczędnego, jest więc doskonałym rozwiązaniem dla osób dbających o ekologię.

Domy modułowe całoroczne

Dom modułowy postawiony na działce rekreacyjnej może być odskocznią od codziennego zgiełku miasta, kiedy mamy ochotę wyjechać w spokojnie miejsce na weekend. Może również stać się pełnoprawnym domem mieszkalnym, jeśli tylko zapragniemy wyprowadzić się za miasto. Ze względu na swoje możliwości rozbudowy, wyposażenie we wszystkie media oraz szybkość i niższe niż tradycyjnie koszty produkcji – to doskonałe rozwiązanie dla każdego.

Regulamin korzystania z serwisu