Betonowa ławka w ogrodzie

Betonowa galanteria jako część kwiatowych kompozycji w ogrodach

Betonowa galanteria coraz częściej jest nieodłączną częścią ogrodowych kompozycji kwiatowych. Wszystko za sprawą zmiany podejścia do betonu, który przestaje kojarzyć się z czymś topornym, szarym i brzydkim. Dzięki producentom, którzy dostrzegli w betonie surowiec o wielkim potencjale, na rynku są dostępne gustowne, trwałe i praktyczne wyroby ułatwiające aranżację ogrodów. Jakimi elementami można zatem wzbogacić ogrodowe kompozycje kwiatowe?

Jaka galanteria ogrodowa produkowana jest z betonu?

Beton w kontekście elementów aranżacyjnych najczęściej kojarzy się z różnego rodzaju kostką, brukiem czy płytami używanymi do tworzenia ciągów jezdnych i pieszych. Nic w tym dziwnego, ponieważ tego typu obiekty są doskonale widoczne w przestrzeni publicznej. Jednak nawet one mogą posłużyć do aranżacji ogrodu. Tym bardziej że obecnie są dostępne wzory, które kształtem, kolorem czy strukturą przypominają drewno lub kamień. Warto zaznaczyć, że z każdym rokiem producenci galanterii betonowej wprowadzają na rynek nowe produkty. Jak wyjaśnia ekspert firmy Parbet specjalizującej się w produkcji wyrobów z betonu:

Beton to niezwykle wdzięczny surowiec. Dzięki płynnej konsystencji produkcyjnej można zalewać nim nawet najbardziej skomplikowane formy, uzyskując trwały i precyzyjny odlew. To właśnie z betonu powstają tak popularne od pewnego czasu rzeźby, kolumny, fontanny, donice i kamienie ogrodowe. Wszystkie one są chętnie wybierane do tworzenia ogrodowych kompozycji kwiatowych. Dzięki wysokiej odporności na różnego rodzaju warunki atmosferyczne bez obaw mogą być eksponowane na zewnątrz, nawet przez cały rok. Natomiast szeroka paleta dostępnych kolorów pozwoli zaspokoić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Poza przedmiotami typowo dekoracyjnymi z betonu produkuje się również bardziej praktyczną galanterię ogrodową m.in. stoły, krzesła, grille czy ławki. W tym miejscu nie sposób nie wspomnieć o betonowych ogrodzeniach panelowych, które są nie tylko praktyczne, ale także dekoracyjne.

Na co zwracać uwagę przy zakupie betonowej galanterii ogrodowej?

Wybierając galanterię betonową do ogrodu, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Po pierwsze elementy będące częścią ogrodowej kompozycji kwiatowej powinny ją upiększać, a nie szpecić. Dlatego projekt całej kompozycji powinien być przemyślany nie tylko pod względem technicznym, ale również estetycznym. Po drugie, jeśli chcemy, aby zakupione wyroby służyły nam przez wiele lat, powinniśmy sprawdzić jakich surowców używa producent galanterii betonowej oraz jakie stosuje metody produkcji. Dwie powyższe kwestie mają kluczowy wpływ na jakość i trwałość oferowanych produktów. Nie bez znaczenia jest także doświadczenie firmy czy możliwość zlecenia wykonania zamówień o specjalnym charakterze.

Regulamin korzystania z serwisu