Zadaszenie basenu – dlaczego warto i z czego je wykonać?

Planujesz budowę ogrodowego basenu lub jesteś już jego szczęśliwym posiadaczem? Zapewne zastanawiasz się nad ewentualnymi trudnościami, jakie mogą pojawić się podczas jego użytkowania i konserwacji. I słusznie! W utrzymaniu czystości i przyjemnej temperatury w basenie z pewnością pomoże ci zadaszenie. Jakie jeszcze korzyści wynikają z posiadania zadaszonego basenu?

 

Czy zadaszenie basenu jest potrzebne?

Zewnętrzny basen ogrodowy daje niesamowity komfort wypoczynku niezależnie od dostępności zbiorników wodnych w okolicy. Posiadając swój prywatny basen, nie musimy też dzielić przestrzeni z innymi plażowiczami, dzięki czemu możemy cieszyć się niczym niezmąconym relaksem.

Z drugiej stronny, decydując się na budowę basenu, musimy pamiętać o obowiązku dbania o jakość znajdującej się w nim wody i bezpieczeństwo osób, zwłaszcza małych dzieci, które mogą znajdować się w pobliżu – podpowiada nasz rozmówca z Pool Design Company. Między innymi dlatego warto zdecydować się na zadaszenie basenu.

Zalety zadaszonego basenu

Pierwszą korzyścią wynikającą z faktu zadaszenia basenu jest właśnie wzrost bezpieczeństwa. Taka bariera skutecznie zapobiega niekontrolowanemu czy niespodziewanemu wtargnięciu do wody dzieci i małych zwierząt, które przecież mogą pojawić się w każdym ogrodzie.

Kolejną zaletą jest czystość wody. Na świeżym powietrzu zawsze należy spodziewać się rozmaitych pyłków roślin, niesionego wiatrem kurzu i pyłu oraz spadających z drzew igieł i liści. Jeżeli masz dzieci, wielce prawdopodobne, że na podwórku nie panuje idealny porządek, toteż do basenu może wpaść zabawka czy opakowanie po słodyczach. Dzięki zadaszeniu, nie będziesz zmuszony tak często wyławiać z wody niepożądanych przedmiotów i zanieczyszczeń.

Zadaszenie basenu znacznie przedłuża też okres korzystania z rekreacji w wodzie. Nowoczesne zadaszenia poliwęglanowe są wystarczająco wysokie, by swobodnie pod nimi pływać, toteż będziesz mógł oddawać się tej przyjemności nawet w czasie niepogody. Nie bez znaczenia jest fakt, że zadaszenia tego typu wpływają na ograniczenie strat ciepła, dzięki czemu woda się nie wychładza i ma zawsze przyjemną temperaturę.

Jakie zadaszenie basenowe wybrać?

Największym uznaniem klientów cieszą się zadaszenia basenowe z poliwęglanu. Tworzywo to zapewnia znacznie lepsze warunki termiczne niż klasyczny pleksiglas, jest też dużo odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne. Zadaszenia z poliwęglanu skutecznie zapobiegają wychładzaniu się wody w basenie nocą i podczas chłodniejszych dni.

Ważne, by zadaszenie umożliwiało zarówno pływanie pod nim, jak i odsłonięcie tafli w celu wypoczywania pod gołym niebem, kiedy przyjdzie ci na to ochota. Dlatego warto wybierać zadaszenia segmentowe, które łatwo złożysz i rozłożysz, przesuwając elementy wzdłuż prowadnic.

Regulamin korzystania z serwisu