dwie dziewczynki w basenie

Możliwości modernizacji basenu przydomowego

Przydomowe baseny przestają być luksusem dostępnym jedynie dla celebrytów. Coraz częściej są one wybierane przez właścicieli standardowych domów jednorodzinnych, których mieszkańcy kochają zabawy w wodzie w trakcie letnich miesięcy. Takie baseny można z łatwością zmodernizować i dostosować do indywidualnych potrzeb właściciela. Jak to zrobić i ile kosztują poszczególne opcje? Wyjaśniamy.

Basen z panelami słonecznymi, a może pompa ciepła powietrze – woda

Woda ogrzewana jedynie przez promienie słoneczne w polskich warunkach nie jest zbyt ciepła, dlatego ciekawym sposobem na zmodernizowanie basenu jest zamontowanie paneli słonecznych lub zainstalowanie basenowej pompy ciepła. Instalacje solarne to inwestycja, która może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Z tego powodu warto zastanowić się nad podłączeniem do systemu całego domu. Dzięki temu koszt zamontowania solarów szybciej się zwróci. Zastosowanie basenowej pompy ciepła uniezależni nas od bieżących warunków atmosferycznych, a przy połączeniu z instalacją fotowoltaiczną oszczędności na prądzie będą odczuwalne w postaci bardzo niskich rachunków za prąd.

Modernizacja kształtu i głębokości

Kształt gotowego basenu również może ulec zmianie. Takie przedsięwzięcie jest znacznie bardziej kosztowne niż przeprowadzenie drobnych zmian technologicznych, ale pozwala ono na stworzenie imitacji plaży bez konieczności kopania nowego zbiornika. Coraz częściej baseny modernizuje się taki sposób, aby ich głębokość zwiększała się wraz z odległością od sztucznego, piaszczystego brzegu.

Nowe technologie uzdatniania wody

Modernizacja basenów przydomowych może obejmować również kwestię wprowadzenia nowych technologii uzdatniania wody. Jest to bardzo korzystna opcja głównie w przypadku zbiorników, które zostały utworzone wiele lat temu. Obecnie są dostępne rozwiązania w procesie dezynfekcji wody z wykorzystaniem połączenia działania promieni UV z działaniem ozonu.

Modernizacja według projektu

Czasami najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy specjalistów w zakresie projektowania basenów przydomowych. Są oni w stanie wybrać najlepsze rozwiązanie, dzięki któremu konkretny zbiornik zyska zupełnie nowe oblicze.

Możliwość przeprowadzenia konkretnej modernizacji zależy od parametrów danego basenu. Czasami nie da się zmienić jego głębokości w sposób satysfakcjonujący lub wymaga to dużych nakładów finansowych. Najlepszym rozwiązaniem jest zatem skorzystanie z pomocy projektantów, którzy dysponują wiedzą pozwalającą na dobranie odpowiedniej modernizacji do budowy konkretnego zbiornika i budżetu jego właściciela. Nasza firma zajmuje się aranżowaniem basenów od lat, dlatego możemy zupełnie odmienić charakter każdego obiektu. – mówi specjalista z firmy Florexpol. Warto więc spróbować skorzystać z dostępnych opcji.

Regulamin korzystania z serwisu