Całoroczny basen ogrodowy z plastiku – tańsza alternatywa dla basenu murowanego ogrodowego

Własny basen pozwala na relaks w ogrodzie, a jednocześnie podnosi wartość nieruchomości i wpływa na prestiż jej właściciela. Jeszcze do niedawna pozostawał on jednak tylko w sferze marzeń, mogli sobie bowiem na niego pozwolić nieliczni. Dziś w przydomowych ogrodach widzi się coraz więcej basenów, ponieważ technologie produkcji spowodowały, że są one bardziej dostępne, a przede wszystkim cechują się niższą ceną. Całoroczny basen ogrodowy z plastiku to tańsza alternatywa dla basenu murowanego, nie ulega więc wątpliwości, że jest on warty uwagi.

Budowa basenu murowanego wiąże się z dużymi nakładami finansowymi, a do tego jest czasochłonna. Konstrukcja wymaga użycia ściśle zespolonych ze sobą bloczków betonowych lub żelbetowych, a z kolei niecka musi być precyzyjnie wyłożona płytkami bądź mozaiką. Wszelkie rozszczelnienia mogłyby bowiem spowodować poważne problemy z funkcjonowaniem basenu, a do tego wymagałyby kosztownych napraw, które dodatkowo ingerowałyby w zagospodarowany teren wokół basenu. Cechy te sprawiają, że budowa musi być prowadzona przez wyspecjalizowaną ekipę i wymaga ona nie tylko czasu, ale i zasobnego portfela, ponieważ basen murowany jest bardzo kosztowną inwestycją.

Z wymienionych wyżej powodów, w ostatnich latach coraz większą popularność zdobywają całoroczne baseny plastikowe, mają one bowiem liczne zalety, dzięki którym zyskują znaczną przewagę nad konstrukcjami murowanymi. Wykonane są najczęściej z nowoczesnych tworzyw sztucznych, takich jak poliester, vinyloester i inne komponenty, wykorzystywane w europejskiej branży basenowej. Jak twierdzi przedstawiciel Pool Design Companysą to materiały, które charakteryzują się wysokim poziomem szczelności, a także dużą odpornością na warunki atmosferyczne. Do tego łatwo utrzymać je w czystości. Wszystko to sprawia, że są to doskonałe materiały basenowe, gwarantujące estetyczny wygląd i trwałość przez wiele lat

Dodatkową zaletą basenów plastikowych jest bardzo szybki montaż, z którego można najczęściej skorzystać u sprzedawcy basenu. Niecka dostarczana jest na miejsce w jednym elemencie, co gwarantuje nie tylko jej trwałość, ale przede wszystkim zapewnia krótki czas realizacji. Baseny występują w wielu wymiarach, dzięki czemu bez problemu można je dopasować do swoich potrzeb. Bogactwo wzorów i kolorów z pewnością zadowoli każdego miłośnika kąpieli w zaciszu własnego ogrodu, a jednocześnie nie zrujnuje domowego budżetu, jest to bowiem znacznie tańsza inwestycja niż baseny murowane. 

Regulamin korzystania z serwisu