Basen ogrodowy – idealny pomysł na upały!

Tegoroczne upały wszystkim dają się we znaki. Gdy czujesz, że niemal się rozpuszczasz, nie pomagają zimne napoje ani lody, a temperatura w cieniu jest niewiele niższa niż na słońcu, czas sięgnąć po coś, co pozwoli się skutecznie schłodzić całej Twojej rodzinie. Tym czymś jest basen ogrodowy. Wyobraź sobie – zanurzasz się w orzeźwiająco chłodnej wodzie, kiedy tylko chcesz…

Basen – najprzyjemniejszy sposób na ochłodę

Żar się leje z nieba. Wiatraki smętnie mielą gorące powietrze, nie przynosząc żadnej ulgi. Klimatyzacja rzęzi ostatkiem sił i po prostu nie wyrabia. Zimna woda, na którą liczyłeś, momentalnie staje się ciepła i pogarsza sytuację.

W takich warunkach nie da się ani efektywnie pracować, ani solidnie wypocząć. Co robić? Przeczekać? Mamy lepszy sposób – basen ogrodowy!

Malutkie dmuchane czy rozkładane baseny są odpowiednie dla dzieci, ale – tak naprawdę – niewiele lepsze do miski z wodą. W takim basenie trudno się nawet zanurzyć, nie wspominając o pływaniu czy przybraniu komfortowej pozycji. Ponieważ jednak nic nie chłodzi tak dobrze, jak zanurzenie się w zimnej wodzie, wiele osób decyduje się na ten półśrodek – mówi specjalista z firmy Wodex.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest jednak porządny basen ogrodowy, w którym będziesz mógł popływać, wylegiwać się na dmuchanym materacu czy zrobić szaloną imprezę. Głęboki, pięknie oświetlony i starannie wykończony basen ogrodowy będzie nie tylko miejscem do schłodzenia się, ale też prawdziwą ozdobą Twojej posesji. Co ważne – Ty i Twoja rodzina będziecie się nim cieszyć latami!

Basen ogrodowy nie tylko na lato!

Basen może być założony w ogrodzie, ale też patio lub ogrodzie zimowym. Praktycznym rozwiązaniem jest też zadaszenie basenu ogrodowego. Dzięki temu zyskujesz swoje prywatne kąpielisko, z którego możesz korzystać o każdej porze dnia i nocy, przez cały rok. Basen nie musi – i nie powinien! – służyć wyłącznie do schładzania się. Odpowiednio zaplanowany i dostosowany stanie się miejscem Twojej codziennej rekreacji i relaksu.

Zakładanie basenów jest obecnie szybkie i mało inwazyjne. Możesz wskoczyć do chłodnej wody w zaledwie kilka dni! Wybór materiałów i stylów wykończenia basenu ogrodowego jest ogromny. Są one wykonywane m.in. z tworzyw sztucznych, betonu czy drewna impregnowanego ciśnieniowo. Możesz zdecydować się na dowolny rozmiar i kształt. Materiały, z których powstają nowoczesne baseny ogrodowe, są odporne na działanie chloru i innych substancji chemicznych, dzięki czemu Twój basen będzie zawsze czysty i higieniczny, a jego struktura pozostanie nienaruszona.

Mając na uwadze to, że własny basen dostarczy Ci ochłody w gorące dni przez wiele następnych lat, daje Ci możliwość treningu pływackiego w dowolnej chwili bez dostosowywania się do harmonogramu pływalni i bez dojazdów do niej, a także będzie ulubionym miejscem zabaw zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych – wydaje się idealną inwestycją w Twój komfort życia.

Regulamin korzystania z serwisu