ogród zimowy

Dlaczego warto zainwestować w ogród zimowy?

Ogrody zimowe cieszą się coraz większą popularnością, a ich systemy są nieustannie udoskonalane i konstruowane z uwzględnieniem materiałów posiadających coraz większą izolacyjność termiczną, aby potanić ich eksploatacje oraz funkcjonalność. Jeśli myślimy o wprowadzeniu tego rozwiązania do swojego domu lub mieszkania, ale wciąż mamy pewne wątpliwości co do ostatecznej decyzji, poniższy tekst pomoże nam je rozwiać!

Czym jest ogród zimowy?

Zanim przejdziemy do omawiania zalet ogrodów zimowych, wyjaśnijmy czym one właściwie są. Mianem tym nazywamy w dzisiejszych czasach głównie konstrukcje budowane na tarasach lub balkonach domów – są to wykonane ze szkła oraz profili aluminiowych izolowanych termicznie ściany i dachy, szczelnie zamykające tę przestrzeń. – Często, choć nie do końca prawidłowo, ogrody zimowe nazywane są oranżeriami lub po prostu szklarniami – wyjaśnia specjalista firmy Almont System. Ogrody zimowe wykonane są z takich materiałów i przy użyciu takich technologii, by w jak największych stopniu ograniczyć uciekanie ciepła z wnętrza konstrukcji.

Dlaczego warto zainwestować w takie rozwiązanie?

Powodów, dla których zdecydowanie warto zdecydować się na takie rozwiązanie jest powiększenie dostępnej przestrzeni mieszkaniowej – taras lub balkon przebudowany na ogród zimowy staje się pełnoprawnym całorocznym pomieszczeniem, w którym możemy spędzać czas na odpoczynku. Nie bez kozery mówi się o takich konstrukcjach ogrody zimowe. Właśnie w sezonie zimowym balkon i taras stają się przestrzenią praktycznie wyłączoną z użytku, wykorzystywaną przeważnie do trzymania na nich niepotrzebnych aktualnie sprzętów . Warto pamiętać, że nie takie jest ich pierwotne zadanie. Dzięki dobrze izolowanej konstrukcji możemy nawet w spore mrozy przebywać „na zewnątrz” bez potrzeby ubierania się w ciepłe ubrania. Dla przykładu standardem jest montaż w oknach mieszkaniowych szyb 1 komorowych (2 szyby w pakiecie) o współczynniku przenikania ciepła na poziomie U1,0. W ogrodach zimowych ze względu na ich strukturę ( spore ilości szkła oraz niewielkie przekroje ram okiennych i dachowych) są stosowane szyby zespolone 2 komorowe U-0,6 (3 szyby w pakiecie) lub od niedawna 3 komorowe U-0,4 (4 szyby w pakiecie ).  Same profile aluminiowe również mają bardzo rozbudowaną przegrodę izolującą komorę zewnętrzną od wewnętrznej.

Ogród w twoim mieszkaniu

Zastosowanie wysokiej jakości materiałów izolacyjnych pozwala ograniczyć przenikanie ciepła przez obudowany balkon lub taras i tym samym stworzyć idealne warunki do rozwoju różnego rodzaju roślinom. Ogród zimowy to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą cieszyć się otoczenie zieleni przez cały rok, nawet w centrum miasta.

Ograniczenie wpływu miasta na nasz wypoczynek

Są dwie rzeczy, które skutecznie utrudniają relaks na własnym balkonie – niezależnie czy w lecie, czy zimie. Chodzi oczywiści o hałas oraz zanieczyszczenia. Ogrody zimowe wykonywane są w ten sposób, żeby ograniczyć natężenie docierających do nas dźwięków oraz całkowicie wyeliminować kontakt z trującym smogiem, który jest coraz bardziej znaczącym problemem w metropoliach.

Ochrona balkonu i tarasu

Rzadko zdajemy sobie sprawę z tego, że powierzchnia naszego balkonu stopniowo niszczeje w kontakcie z wodami opadowymi, promieniowaniem słonecznym oraz zanieczyszczeniami. Ogród zimowy stanowi skuteczne zabezpieczenie przed wpływem tych czynników – wolniejsze starzenie się posadzek oraz unikanie przeciekania wody przez jego płytę i ściany oznacza rzadsze remonty, typu wymiana płytek czy ocieplenia.

Regulamin korzystania z serwisu